Hotelski lanci sezonske radnike privlače povećanjem plaća i raznim benefitima

Freepik.com
Hotel, ilustracija, Foto: Freepik.com

S približavanjem turističke sezone počela je i velika potraga za radnicima. Iznimka nisu ni hoteli koji radnu snagu privlače ne samo plaćama, već i raznim benefitima.

Tako je od 30. siječnja do 8. veljače održan Sezonac.hr, najveći online sajam poslova u turizmu, na kojem se okupilo 36 poslodavaca, točnije trgovačkih lanaca, hotelskih kuća i ugostiteljskih objekata, te su na svojim virtualnim štandovima predstavljali svoju ponudu.

Sajam je privukao i veliki interes kod radnika iz regije, a najviše posjeta ostvarili su oni iz Bosne i Hercegovine, Sjeverne Makedonije, Srbije, te Crne Gore.

Valamar, koji je prema podacima bonitetne kuće CompanyWall, u 2022. godini ostvario prihode od 331,1 milijun eura, najavio je povećanje osnovne plaće za 5.000 svojih djelatnika.

Osim plaća, rastu i primanja za stručne pozicije, odnosno za pozicije kuhara, konobara, recepcionara i niz drugih poslova u hotelima, kampovima i ljetovalištima.

Uz to, zaposlenici koji žive u destinacijama i oni koji se trajno dosele ove godine će dobiti dodatnih 400 eura neto u okviru mjere “Živi destinaciju”, kojom Valamar potiče cjelogodišnji rad i lokalno zapošljavanje te nudi niz pogodnosti za djelatnike u destinacijama u kojima posluje.

Tu su i benefiti poput programa “Krov nad glavom” kojim se stalnim zaposlenicima i stalnim sezoncima nudi mogućnost ostvarenja dodatka za najam stana u iznosu do 500 eura mjesečno.

Valamar Collection ljetovalište, Vizualizacija: Valamar/404/PR

Aminess Hotels & Resorts, jedna od vodećih turističkih kompanija u Hrvatskoj, za rad u hotelima, vilama i kampovima u Istri, na Kvarneru, otoku Krku i južnoj Dalmaciji traži više od 1.200 radnika.

Uz nematerijalne benefite, osigurani su i oni materijalni poput sezonske nagrade od lipnja do rujna u iznosu do 1.120 eura, jubilarne nagrade zaposlenicima, regresa, božićnice u iznosu do 600 eura, poklon bona za kupovinu u iznosu do 140 eura, dara djeci u iznosu 140 eura i poklona za rođenje djeteta.

Ova novigradska turistička kompanija dodjeljuje i priznanja za najbolje zaposlenike odjela, mjeseca i godine pa je tijekom prošle godine nagradila čak 288 svojih zaposlenika s ukupno 35.661 eura.

“Aminess hoteli, kampovi i vile mogu dnevno ugostiti više od 15.000 gostiju pa su educirani zaposlenici ključna karika u spremnosti tvrtke za nadolazeću turističku sezonu. Uz to, Aminess uz vrhunske programe edukacija svojim zaposlenicima osigurava i smještaj po potrebi te topli obrok”, priopćeno je iz te tvrtke.

Hotelski kompleks Plava laguna, koji se u 2022. zahvaljujući prihodima od 222,2 milijuna eura prema podacima CompanyWalla, našao na drugom mjestu najuspješnijih u Hrvatskoj, tim je povodom pokrenuo Facebook stranicu “Posao u Plavoj Laguni”.

Na njoj imaju otvorene natječaje kojima traže animatore, specijaliste za prodaju, djelatnike u rezervacijskom centru, kao i voditelje odjela restorana, kuhinje i recepcije.

Uz to, nedavno su i u susjednoj Bosni i Hercegovini, u više gradova, organizirali razgovore za posao.

Inače, u 2022. godini sektor “hoteli i sličan smještaj” uključivao je 1.572 tvrtke koje su ostvarile 352,9 milijuna eura dobiti i imale prihod od 2,5 milijardi eura.

Top 20 tvrtki koje pružaju usluge hotelskog smještaja
Naziv kompanijeUkupni prihodiRezultat poslovanja
(dobit prije oporezivanja)
Valamar Riviera d.d.331.190.59689.226.808
PLAVA LAGUNA d. d.222.256.44677.162.037
MAISTRA d. d.200.247.84129.491.328
Hotel Kvarner Palace d.o.o.34.244.01726.411.981
JADRANSKI LUKSUZNI HOTELI d.d.57.673.40412.101.138
TURISTHOTEL d.o.o.42.595.46611.656.336
Arena Hospitality Group d.d.83.833.9659.718.458
SKIPER HOTELI d. o. o.24.517.9727.835.346
ROYAL HOTELS & RESORT d.o.o.21.335.7737.278.034
TUROPOLIS d.o.o.10.551.0086.910.244
JADRANKA TURIZAM d. o. o.58.981.8436.678.645
CRVENA LUKA d.d.11.630.6336.562.774
SIKA d. o. o.7.818.8676.261.558
PLAVI SAFIR d.o.o.20.392.5295.861.616
SUNČANI HVAR d.d.31.780.3385.199.152
MANAS d.o.o.12.697.5424.254.174
AMINESS d.d.38.301.3423.992.956
ILIRIJA d.d.23.778.4843.859.197
DUBROVAČKI VRTOVI SUNCA d.o.o.20.590.1203.775.888
HOTELI NJIVICE d. o. o.18.125.1443.643.180
CompanyWall Financijski Asistent *svi podaci su za 2022. godinu, u eurima

9 Odgovora

  1. Povećanje plaće čitaj minimalac na račun, ostatak na ruke po mogućnosti isplata na kraju sezone i molitva da radnik ne pita za svoju plaću.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Popularno

Novi broj magazina „Financije.hr” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentari