Slovenska NLB objavila je povećanje dobrovoljne javne ponude za stjecanje kontrolnog udjela u Addiko Bank AG, austrijskoj banci uvrštenoj na burzu koja posluje na tržištima srednje i jugoistočne Europe.
Izmjena ponude odnosi se na povećanje cijene na 37 eura po dionici Addika, uključujući dividendu. Time NLB pokušava ojačati svoju poziciju u preuzimanju banke koja posluje u Austriji, Hrvatskoj, Sloveniji, Bosni i Hercegovini, Srbiji i Crnoj Gori.
Dioničari Addika koji su već prihvatili konkurentsku ponudu Raiffeisen Bank Internationala ponovno imaju pravo opozvati prihvat RBI-jeve ponude. To mogu učiniti najkasnije četiri trgovinska dana prije isteka razdoblja za prihvat NLB-ove ponude te svoje dionice ponuditi u okviru NLB-ove ponude.
NLB navodi da aktivno i konstruktivno surađuje s nadležnim regulatornim tijelima. U sklopu tog procesa banka je već dobila odobrenja triju tijela za zaštitu tržišnog natjecanja, i to u Austriji, Sjevernoj Makedoniji i Srbiji.
Iz banke poručuju da to predstavlja solidan napredak prema ispunjenju uvjeta za uspješno zaključenje transakcije. Dodaju kako se dijalog s regulatorima nastavlja transparentno i proaktivno, s ciljem pravodobnog ispunjenja svih potrebnih uvjeta.
Pročitajte još:
Izmjenu ponude odobrila je austrijska komisija za preuzimanja, a dodatni detalji dostupni su na internetskim stranicama NLB Grupe.
Povećanje ponude dodatno zaoštrava utrku za Addiko Bank, čije je poslovanje snažno vezano uz tržišta jugoistočne Europe. Za NLB bi preuzimanje Addika značilo daljnje jačanje regionalne prisutnosti, osobito na tržištima na kojima obje banke već imaju značajnu bazu klijenata.













