Predrag Obračević, NPT d.o.o.: Naša softverska i programska rješenja prepoznata i na međunarodnom tržištu

pixabay.com
Umjetna inteligencija, Foto: Pixabay.com/Ilustracija

Skupina stručnjaka s višegodišnjim iskustvom u različitim područjima kao što su razvoj softvera, programska podrška, automatizacija poslovnih i informatičkih procesa, migracija infrastrukture u oblak, optimizacija infrastrukture i koda te razvojna dokumentacija, čine tvrtku NPT iz Kutine.

Većina stručnjaka ove tvrtke certificirana je u svojim područjima, a o njihovim sposobnostima i ugledu najviše govori portfelj klijenata, kao što su Ericsson, Publicis Groupe, Epsilon, Paymentology, Tech Mahindra, Mavenir i mnogi drugi, te njihov ugled na međunarodnoj tehnološkoj sceni.

To je i jedan od razloga što je NPT među najuspješnijim tvrtkama u svojoj djelatnosti.

Direktor tvrtke, Predrag Obračević, kaže da ona posluje stabilno i uspješno.

„Poslovanje od 2021. na ovamo, ali i prijašnjih godina je bilo prilično stabilno s rastom svake godine, ali je 2021. godina svakako bila prijelomna u smislu obima posla i zapošljavanja. Prihodi su, kao i broj zaposlenih, višestruko narasli. Većina IT tvrtki svoj rast u Covid i post-Covid eri pripisuje povećanju zahtjeva za IT uslugama što posljedično dovodi do većih zahtjeva za zapošljavanjem. U našem slučaju, možemo reći da se radi o potpuno organskom rastu potpuno neuvjetovanom Covid krizom. Naš rast dogodio se kao rezultat konstantnog rada, usavršavanja i na kraju – prepoznavanja kvalitete od strane klijenata“, kaže Obračević.

Ističe i da je za većinu IT tvrtki pandemija donijela više posla te u ovoj djelatnosti nije bilo previše izazovno opstati na tržištu. U pandemijskim okolnostima, kaže direktor NPT-a, povećali su broj zaposlenih i zadržali ga sve do danas.

Freepik.com
Svi djelatnici NPT tvrtke – visokoobrazovani kadar, Foto: Freepik.com/Ilustracija

„Kvalitetan kadar je oduvijek bilo izazovno pronaći, kao i zadržati, ali zadnjih godina je taj problem posebno izražen. Naš selekcijski proces se pokazao kao izrazito dobar, jer su svi zaposleni ostali kod nas i nakon probnog roka i vrlo dobro su primljeni od strane naših klijenata s kojima svakodnevno komuniciraju. Možemo se pohvaliti da su svi naši djelatnici visoko obrazovani, a neki od njih nose i doktorske titule. Takve djelatnike je u današnjem okruženju izrazito teško zadržati i zadovoljiti njihove intelektualne potrebe. Naravno da su bitan aspekt financije, ali to je samo jedna dimenzija koja čini ukupno zadovoljstvo djelatnika. S obzirom na to da su svi djelatnici još uvijek s nama i nitko od njih nije otišao, možemo reći da uspješno zadovoljavamo sve kriterije naših zaposlenika“, kaže Obračević.

NPT je trenutno angažiran na nekoliko međunarodnih projekata. Projekti su iz područja telekomunikacija, financija i marketinga. Ono zajedničko svim projektima je, kaže direktor, što u pozadini obrađuju velike količine podataka i svojim klijentima pružamo sustave koji im pomažu „da od šume vide drvo“ te da to drvo na kraju i monetiziraju.

„Poslovnim rezultatima za 2023. godinu smo izrazito zadovoljni i premašili smo sva svoja očekivanja. Ograničavajući faktori na tržištu koji su se pojavili su smanjenje obima posla koje se dogodilo na globalnoj razini što je u nekoj mjeri smanjilo potencijalne prilike, ali se u takvom okruženju iskristalizirala kvaliteta što je samo učvrstilo i produbilo naše odnose s postojećim klijentima“, kaže Predrag Obračević, direktor tvrtke NPT.

Planovi za 2024. godinu su konsolidacija poslovanja i dodatno učvršćivanje trenutne pozicije na tržištu.

„U drugoj polovici godine planiramo nastaviti širenje tima s ciljem proširivanja kompetencija i osvajanja novih poslovnih prilika što će nas, nadamo se, ponovo dovesti na listu najuspješnijih“, kaže Obračević.

U nastavku pogledajte listu najuspješnijih poduzeća u ovoj djelatnosti, s podacima koje nam je ustupila bonitetna kuća CompanyWall:

Najuspješnija poduzeća u djelatnosti savjetovanja u vezi s računalima
PozicijaNaziv poduzećaUkupni prihodiRezultat poslovanja
(dobit prije oporezivanja)
1.ZAGIT SISTEMI d.o.o.1.671.30523.117
2.DataShift d.o.o.1.349.784754.386
3.Bug Bounty d.o.o.793.014720.320
4.HP Computing and Printing d.o.o.4.826.583698.403
5.ViziBit d.o.o.1.315.909573.572
6.IRATA – RAČUNALA d.o.o.743.444494.864
7.SEDMI ODJEL d.o.o.7.835.815478.388
8.SMART BIT PROJECTS d.o.o.1.893.724403.088
9.EVOLVA d.o.o.1.208.529402.422
10.CRNKOVIĆ USLUGE d.o.o.1.008.298374.946
11.NPT d.o.o.779.102369.812
12.SAAN RAČUNALA d.o.o.661.202353.928
13.MANGONEL d.o.o.663.484309.909
14.INCENDO d.o.o.823.617300.917
15.TREBAM d.o.o.826.818294.097
16.ARS SILVA d.o.o.665.700293.002
17.INTEGRACIJA OD-DO d.o.o.3.761.717281.193
18.S&I business d.o.o.419.447267.984
19.inTRAIL SYSTEMS d.o.o.361.831261.322
20.DataMaster d.o.o.286.107251.169
21.Omikron Consulting d.o.o.342.116242.316
22.Come to the Clouds d.o.o.308.099240.413
23.TECHED SAVJETODAVNE USLUGE d.o.o.1.866.918228.726
24.BRUNCIN d.o.o.753.577221.572
25.ŠPICA SUSTAVI d.o.o.5.722.419173.924
26.VERSO ALTIMA d.o.o.11.118.580166.845
27.MIKROGORAN, d. o. o.945.063119.616
28.ILMA d.o.o.830.550100.255
29.INTER SOLUTIO d.o.o.2.855.92470.169
30.MEDITRONIK d.o.o.805.39966.810
31.TEHNOLINE, obrt za trgovinu i usluge, vl. Mladen Draguzet, Draguzeti, Draguzeti 321.861.14951.868
32.NEPHOS d.o.o.852.22841.050
33.SAS INSTITUTE programska oprema, d.o.o.1.091.25931.458
34.Scheer Adriatic d.o.o.1.461.02315.106
35.SUPERNET d.o.o.831.13013.715
36.ALPHA-M d.o.o.911.8852.149
izvor: CompanyWall, *svi podaci su za 2022. godinu, u eurima

33 Odgovora

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Popularno

Novi broj magazina „Financije.hr” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentari