Vladimir Kruljac, Feller d.o.o.: Tržište Hrvatske i EU nas prepoznaje po kvaliteti

freepik.com
Feller d.o.o.: Čista voda važna za optimalnu učinkovitost postrojenja

Tvrtka Feller d.o.o već preko 25 godina uspješno nudi usluge kompletnih rješenja sustava za obradu voda, te je danas u tom segmentu jedna od vodećih proizvođača u regiji i jugoistočnoj Europi.

Spektar djelatnosti prostire se od pojedinačnih usluga distribucije visokokvalitetne opreme proizvedene u EU, radova i servisa kao što su wellnessi i autopraone, pa sve do izrazito zahtjevnih projekata kao što su farmaceutski i prehrambeni sustavi, sustavi za desalinizaciju morske vode, te velikih naftnih i energetskih postrojenja snage preko 10 MW.

U tvrtki Feller ističu da postrojenje, koje za svoj radni medij koristi neispravno ili nedovoljno obrađenu vodu, nema niti približno optimalnu učinkovitost i vijek trajanja. Kvarovi uzrokovani korištenjem takve vode uzrokuju skupocjene i nepotrebne troškove.

Među osnovnim zadacima tvrtke Feller d.o.o. jeste brinuti se za stvaranje vode najviših mogućih standarda korištenjem stručnog znanje i iskustva.

Iza sebe imaju referentnu listu s brojnim velikim hrvatskim tvrtkama, kao što su Pik Vrbovec, Belje, Vindija, Đuro Đaković TEP, Saponia, Cedevita, LTH Casting, INA d.d. -ETAN, i drugi. Suradnja u inozemstvu uključuje tržišta Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Makedonije, Kosova, Austrije, Bjelorusije, Sjeverne Irske i Libije.

Njihov impresivan rast jedan je od razloga da i oni budu među naših 99 najuspješnijih malih tvrtki! Vladimir Kruljac, direktor tvrtke Feller, poslovanjem je zadovoljan, jer tvrtka bilježi kontinuiran rast.

„S obzirom na kontinuiran rast prometa, a samim time i projekata, svakako bi zaključili da idemo u pozitivnom smjeru. Također smo u fazi preseljenja i prilagodbe novog poslovnog prostora našim potrebama te isto tako i taj dio ocjenjujemo kao pozitivan iskorak jer u “starom” prostoru smo bili ograničeni resursima a i samom veličinom prostora te nismo mogli izvoditi veće projekte. Također, smatram da imamo dobar tim koji kontinuirano nadograđujemo i unaprjeđujemo te smatram da imamo potencijal za još bolji rast i razvoj na područjima kojima se bavimo“, kaže Kruljac.

Godine tijekom pandemije i za ovu granu gospodarstva bile su izazovne, ali tvrtka Feller ih je premašila i zadržala broj zaposlenika.

„Tijekom pandemije je poslovanje bilo ograničeno, ali svejedno smo nastavili s radom jer čak i u takvim uvjetima, veliki broj naših partnera je trebao određene proizvode i usluge od nas, i samim time smo imali obvezu nastaviti raditi i prilagoditi se novonastaloj situaciji. S obzirom na to da nismo “velik” sustav, jednostavnije i lakše nam se prilagoditi i reagirati odmah, te smo sukladno situaciji, mijenjali planove i prilagođavali se prema potrebama tržišta. Broj zaposlenika se nije mijenjao, a evo krenuli smo i u ciklus proširenja te također potražnje za novom radnom snagom što je dosta izazovno“, kaže Kruljac.

I današnji poremećaji na tržištu nisu jednostavni ali ih tvrtka također premašuje, kaže direktor tvrtke Feller. Ponajveći izazov je pronalazak kvalitetnih radnika, pogotovo jer je branša specifična.

„Poremećaji uvijek imaju određeni utjecaj na poslovanje, ali nastojimo se što prije i što bolje prilagoditi te tako funkcioniramo dobro i nemamo većih problema u poslovanju. Naravno da imamo problema s pronalaskom kvalitetne radne snage kao i svi, samo što je nama dodatni ograničavajući faktor što ‘gotovog radnika’ ne možemo pronaći, jer ne postoji na tržištu, pošto se radi o uskom području s kojim se radnici ne susreću često. Zato nastojimo ponuditi dobre uvjete i naravno obuku za pozicije koje su nam potrebne“, kaže Vladimir Kruljac.

Na tržištu su prepoznati, posebno u segmentu pripreme vode za elektrane na biomasu, kako u Hrvatskoj tako i u EU.

Možemo reći da imamo puno korisnika naših usluga jer gotovo svaki veći sustav ima bar omekšivač za grijanje ili neki sličan sustav. S druge strane, ti sustavi su relativno jeftini te nemamo veliku dodanu vrijednost i, u konačnici, zaradu. Naravno, imamo i velike sustave za koje radimo, te bi svakako istaknuli pripremu vode za elektrane na biomasu u Hrvatskoj a i izvan nj,e jer to su nam bili i još uvijek jesu značajni projekti, gdje ne samo da dokazujemo da smo u stanju napraviti sustave koji proizvode “super čistu” vodu, već i da smo konkurentni na europskom tržištu ,gdje su također korisnici prepoznali kvalitetu naših proizvoda i usluga“, kaže Kruljac.

Poslovnu 2023. godinu ocjenjuju dobrom, s mnogo manjih pozitivnih koraka, koji bi u narednom periodu tek trebali polučiti većim utjecajima na poslovanje.

„Također smo u fazi preraspodjele i optimizacije poslovanja te se nadamo i boljem unutarnjem uređenju i naravno, funkcioniraju“, kaže direktor tvrtke.

Tvrtka Feller d.o.o. teži pozicioniranju na tržištu kao vodeći pouzdan i kvalitetan partner na području obrade vode. Zadovoljni korisnici njihov su imperativ.

„Težimo imati zadovoljne korisnike naših proizvoda i usluga, s kojima nastojimo graditi dugogodišnju suradnju, neovisno da li se radi o malom sustavu ili velikoj korporaciji. Svakako nam je plan dodatno proširenje kapaciteta jer sadašnjim kapacitetima jedva uspijevamo pokriti postojeću potrebu za našim proizvodima i uslugama te dodatno povećati proizvodnju pošto se i potražnja za našim proizvodima povećala“, ističe Vladimir Kruljac, direktor tvrtke Feller.

U nastavku pogledajte spisak najuspješnijih hrvatskih poduzeća u djelatnosti proizvodnje strojeva opće namjene, koju nam je dostavio analitički partner CompanyWall:

Najuspješnija poduzeća u proizvodnji ostalih strojeva opće namjene
PozicijaNaziv poduzećaUkupni prihodiRezultat poslovanja
(dobit prije oporezivanja)
1.TEHNIX d.o.o.78.656.5402.856.154
2.ADRIATEH d.o.o.16.241.330941.576
3.PASTOR – TVA – d.d.8.202.723146.889
4.CID S.R.L.7.313.93734.737
5.PRAMAT d.o.o.5.794.469148.638
6.EURO REFLEX d.o.o.5.422.65049.195
7.KIMEL – FILTRI d.o.o.3.427.725202.660
8.3 M d.o.o.2.957.11989.250
9.JURING d. o. o.2.942.832518.105
10.SILO – TEHNIKA d. o. o.2.823.2184.390
11.ANTIPIROS d.o.o.2.216.652312.857
12.MION VENTOLTERMICA DEPURAZIONI S.P.A.2.073.547276.346
13.JELSTIMA PROJEKT d.o.o.1.396.85756.938
14.PRIMARK, d.o.o.1.220.55426.327
15.KOLMAN d.o.o.1.208.603304.565
16.PROTON d.o.o.1.136.89916.078
17.ARP LUČKO, d.o.o.1.132.92858.202
18.KORONA, d. o. o.1.119.316318.675
19.RSTEH d.o.o.1.006.862204.966
20.FELLER d.o.o.927.40612.478
21.ZVONAREK-SISTEMI d.o.o.889.18711.595
22.TRECON d.o.o.862.1682.276
23.HORVAT-UNIVERZAL d.o.o.751.88636.592
24.AQUA d. o. o.620.618224.124
25.INTERPLAN, d.o.o.605.1689.351
26.BRTVILA-KOMERC d.o.o.579.95451.713
27.C W G d.o.o.570.1955.752
28.Pfreundt d.o.o.504.21139.454
29.DIAREZ d.o.o.481.90417.993
30.FIRE DELETE d.o.o.337.426107.273
31.DIOXA d. o. o.307.79653.741
32.EKO TOP d.o.o.265.70532.772
33.TEHNO VALA d.o.o.258.58053.596
34.X6P d.o.o.245.026101.329
35.QUAMatik d.o.o.181.78359.905
36.Simatron technology d.o.o.139.14026.080
37.EVO KONZEPT d.o.o.31.34529.136
38.NEUGEBAUER d.o.o.25.21722.944
izvor: CompanyWall, *svi podaci su za 2022. godinu, u eurima

8 Odgovora

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Popularno

Komentari