Poduzetnik s velikim iskustvom u građevinarstvu: “Osnovao sam vlastiti projektantski ured”

Privatna arhiva
Dig Projekt, Foto: Privatna arhiva

Diplomirani inženjer građevine, Josip Damjanović, osnova je 2020. u Vinkovcima ovlaštenu projektantsku tvrtku – Dig Projekt d.o.o. On od 2007. godine radi u građevinarstvu kao voditelj gradilišta, projektant i nadzorni inženjer pa je kroz sve to stekao potrebno znanje za pokretanje svog posla.

“Nakon 13 godina radnog iskustva javila se želja da se osamostalim i osnujem vlastiti projektantski ured. Prva godina poslovanja bila je zahtjevna, ali sam iznimno zadovoljan. Zbog pandemije, s čijim se početak poklapa i osnivanje tvrtke, morao sam uložiti puno više truda nego što bih možda trebao u normalnim okolnostima, ali moji su se planovi realizirali”, rekao je Damjanović za Financije.hr.

Osnovna djelatnost njegove tvrtke je inženjerstvo i s njim povezano tehničko savjetovanje. On klijentima nudi širok spektar usluga u sektoru građevinarstva: projektiranje i 3D vizualizaciju, stručni nadzor svih građevina i zahvata, vođenje projekata i gradilišta u svojstvu glavnog inženjera, procjenu i etažiranje nekretnina, izradu elaborata i troškovnika, energetsko certificiranje jednostavnih i složenih tehničkih sustava, te zaštitu na radu tijekom projektiranja i izvođenja radova.

Povrh toga, pruža i konzultantske usluge poput izrade projektne dokumentacije za natječaje, nadzora i praćenja izgradnje te investicije.

“Svakom se projektu potpuno posvećujem i brinem o tome da sve bude odrađeno u skladu s propisima, zakonima i projektnom dokumentacijom kako bi svaki klijent bio zadovoljan”, kazao je Damjanović.

Tvrtka trenutačno zapošljava tri djelatnika, no u narednom razdoblju postoji plan za proširenjem i zapošljavanjem dodatnih radnika.

Privatna arhiva
Dig Projekt, Foto: Privatna arhiva

Damjanović posjeduje impresivan broja certifikata. Ovlašteni je inženjer, sudski vještak i procjenitelj u graditeljstvu, voditelj građenja, koordinator zaštite na radu, energetski certifikator i trener za energetski učinkovitu gradnju.

“Cjeloživotno učenje je nit vodilja u mom poslu. Godinama konstantno ulažem u sebe i u posao. To je djelatnost koja pokriva vrlo širok spektar usluga i radova, pa je takvo ulaganje neophodno. Smatram da je konstantno investiranje u razvoj i opremu temelj rada i rasta svake tvrtke”, rekao nam je poduzetnik.

Otkrio je da je poslovanje njegove tvrtke u konstantnom rastu i da je zadovoljan prihodima te obimom poslovanja u prošloj godini. Kaže da je 2023. bila vrhunac poslovanja njegove tvrtke, ali da se značajno osjetila odgoda naplate potraživanja u odnosu na prethodne tri godine. No, ističe da to nije utjecalo na rad Dig Projekta.

Kao jedan od problema u poslovanju naveo je velike investicijske cikluse u projektiranju i stručnim nadzorima od strane klijenata u proizvodnim procesima. Naglasio je i da je nedostatak radne snage značajan problem, a to je utjecalo i na povećanje cijena rada.

“Naš glavni cilj je da budemo stabilan poslovni subjekt koji se zna nositi sa svim izazovima. Želimo zadovoljiti sve potrebe klijenata i pratiti trendove koji se iz godine u godinu mijenjaju”, kazao je Damjanović.

Njegova tvrtka Dig Projekt d.o.o. na našoj je listi 99 najuspješnijih mikro poduzeća u svojoj djelatnosti prema podacima bonitetne kuće CompanyWall. Napominjemo da u ovoj djelatnosti posluje preko tri hiljade tvrtki.

99 najuspješnijih mikro poduzeća u arhitektonskim djelatnostima i inženjerstvu te s njima povezanim tehničkim savjetovanjem
PozicijaNaziv poduzećaUkupni prihodiRezultat poslovanja
(dobit prije oporezivanja)
1.ASICON d.o.o.3.144.6301.340.979
2.EMKO GRAĐENJE d.o.o.861.927749.581
3.StruDes d.o.o.742.572642.413
4.NLK PROJEKT d.o.o.569.528492.645
5.AD CON d.o.o.1.370.841472.886
6.PRODITUS d.o.o.1.822.917472.162
7.RO – Technologies AG d.o.o.4.510.427469.802
8.CENZUS, d.o.o.712.882456.421
9.TERESTRIKA d.o.o.977.489438.092
10.MSR d. o. o.887.037425.569
11.HIDROCIBALAE d.o.o.926.666423.778
12.FLAMIT d.o.o.683.830392.437
13.INSPEKTING d.o.o.821.042392.378
14.Avalon Consulting d.o.o.548.570392.062
15.Quality assurance team d.o.o.979.795380.471
16.SUBNECTO d.o.o.577.727348.383
17.GEO – 5 d. o. o.762.562337.359
18.PREMUR d.o.o.527.037337.130
19.GEODIST d.o.o.758.464330.957
20.ARCITEC IVŠIĆ d.o.o.600.014328.833
21.RAMBOLL UK LIMITED878.184327.993
22.BELING, d. o. o.1.774.838325.447
23.IN Stria d.o.o.907.877314.739
24.GRAĐEVINSKI PROJEKT d.o.o.540.138313.364
25.CB CONTROL SYSTEMS d.o.o.979.380308.794
26.R&C CONSILIUM d.o.o.615.118305.668
27.LENO-IDEAL d.o.o.2.263.924301.180
28.MEP PROJEKT d. o. o.541.768295.199
29.Fluor Consultants B.V. Nizozemska367.185293.390
30.URBOS, d.o.o.482.051293.283
31.SIGET-PROJEKT d.o.o.536.482285.445
32.DAMAX PROJEKT d.o.o.500.493275.946
33.GEO LINE SYSTEMS d.o.o.2.261.649269.044
34.INTRADOS PROJEKT d.o.o.558.274261.682
35.GRADITELJ d.o.o.911.594260.716
36.ROŽIĆ ARHITEKTI I PARTNERI d. o. o.756.668253.251
37.MAXICON d.o.o.687.881249.451
38.TRIGONOMETAR d.o.o.360.198241.293
39.ENERGO BYTE d.o.o.590.695237.885
40.STRIDON INŽENJERING, d.o.o.981.229234.031
41.OPUSGEO d.o.o.562.941231.699
42.PROGRES MARINE d. o. o.665.110228.186
43.ARKADA d.o.o.277.129222.702
44.IG, d. o. o.493.476218.481
45.MARINE DESIGN d.o.o.528.728214.561
46.MARECON d. o. o.431.781212.707
47.TT INŽENJERING d.o.o.693.216212.457
48.TENSOR PROJEKT d.o.o.429.505211.901
49.PROVAMARIN d.o.o.250.515210.965
50.STUDIO FORMA URBIS d.o.o.310.440209.341
51.TEPESCO d.o.o.733.394206.905
52.PRE-CON d.o.o.325.888206.383
53.SEDATUS MARIS d. o. o.305.829205.499
54.DECODE d.o.o.328.609205.466
55.GEOPAL d.o.o.261.977203.856
56.DEA-OPERATIONS d.o.o.892.717203.201
57.Radionica mostova d.o.o.563.365202.435
58.SLAVONIJAPROJEKT d.o.o.354.900201.764
59.BIM PROJEKT d.o.o.369.904201.750
60.GEOISTRAŽIVANJE d.o.o.753.255200.908
61.ConsarPRO d.o.o.225.801200.748
62.DIV CONSULT d.o.o.347.391199.621
63.MIKRA INŽENJERING d.o.o.630.020199.201
64.RUDIST d.o.o.397.241197.801
65.TIM d. o. o.723.506197.668
66.TRASA ADRIA d.o.o.500.426196.125
67.CIP d.o.o.472.575195.077
68.ARTINTER d.o.o.681.787194.816
69.RADIUS PROJEKT d.o.o.297.603192.434
70.PRNJAK PROJEKT d.o.o945.854192.273
71.GEOPREM PROJEKT d.o.o.664.316192.144
72.IMAM PROJEKT d.o.o.342.823190.507
73.DIG PROJEKT d. o. o.294.131190.467
74.CCA d. o. o.601.994188.543
75.NEO-TECH d. o. o. Slavonski Brod291.926187.456
76.ZADAR ENERGIJA d.o.o.289.456187.226
77.TERMOZOP PROJEKT d. o. o.426.808186.997
78.NOVAING d.o.o.214.344183.354
79.EL3D d.o.o.561.068183.118
80.FERACINA INŽENJERING d.o.o.351.114182.520
81.ADRIA – UNIVERZAL d. o. o.198.710182.274
82.TERMOPROJEKTING d.o.o.489.804182.021
83.TEKON d. o. o.519.092181.922
84.CEBARKA d.o.o.464.028178.908
85.CTING d.o.o.321.968178.902
86.APZ HIDRIA d.o.o.708.221164.953
87.MARO PROJEKT d.o.o.836.171164.057
88.TISSA & Partners d.o.o.965.852156.241
89.VELCON PROJEKT d.o.o.745.381154.602
90.GiA projekt d.o.o.700.603154.442
91.LABEKO, d.o.o.938.279143.575
92.E – CAD d. o. o.745.306142.139
93.ZAGORJE PRO – KON d.o.o.744.153136.633
94.AMPLITUDA d.o.o.916.279136.611
95.NEO-PLAST INDUSTRY PRIVREDNO DRUŠTVO ZA TRGOVINU I PROIZVODNJU DOO BEOGRAD2.757.839134.402
96.Hidroteh d.o.o.724.514121.522
97.CEG Development d.o.o.2.986.844115.986
98.ZIV-TICA d.o.o.1.396.528108.831
99.Trust Subcontracting d.o.o.1.296.454105.984
izvor: CompanyWall, *svi podaci su za 2022. godinu, u eurima

4 Odgovora

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Popularno

Novi broj magazina „Financije.hr” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentari