Proizvođač Ozempica gradi tvornicu vrijednu 4,1 milijardu dolara

Wikimedia Commons
Novo Nordisk, Foto: Wikimedia Commons

Novo Nordisk planira izgraditi tvornicu vrijednu 4,1 milijardu dolara u Sjevernoj Karolini kako bi povećao zalihe lijeka za mršavljenje Wegovy i Ozempica, namijenjenog liječenju dijabetesa.

Tvornica će stajati uz druge proizvodne pogone u Claytonu, gdje se očekuje otvaranje 1.000 novih radnih mjesta povrh 2.500 koje Novo Nordisk već ima u tom području.

U njoj će se, doznaje Axios, proizvoditi aseptici, a trebala bi biti završena do 2029. godine.

“Trebalo nam je čitavo stoljeće da dosegnemo brojku od 40 milijuna pacijenata, ali kroz ovu ekspanziju i kontinuirano ulaganje u našu globalnu proizvodnju, Novo Nordisk će moći služiti još milijunima ljudi koji žive s ozbiljnim kroničnim bolestima”, izjavio je izvršni direktor kompanije Lars Fruergaard Jørgensen.

Pacijenti se, navodi spomenuti portal, u posljednje vrijeme suočavaju sa sve većom nestašicom popularnih GLP-1 lijekova koje proizvode tvrtke poput Novo Nordiska i Eli Lillyja.

Novoizgrađena tvornica trebala bi povećati količinu tih lijekova.

3 Odgovora

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Popularno

Novi broj magazina „Financije.hr” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentari

Želite u Googleu vidjeti više aktualnih vijesti s portala financije.hr?

Dodajte financije.hr među svoje omiljene izvore u Googleu. Tako ćete naše aktualne vijesti češće viđati u Google pretrazi i Google Discoveru.

Brže nas pronađite u pretrazi
Više naših vijesti u Google Discoveru
Budite u tijeku s najnovijim informacijama