Predsjednik Vlade, Andrej Plenković, u petak je najavio pojeftinjenje dizela, dok za benzin nije iznio konkretnu najavu.
“U ovom trenutku još se rade procjene, a ono što je sigurno je da će cijene dizela pasti, a što se tiče benzina, vidjet ćemo kakva će biti konačna procjena”, izjavio je Plenković koji boravi u Zadru i Šibeniku.
Vlada svaki drugi ponedjeljak određuje najviše maloprodajne cijene naftnih derivata, koje stupaju na snagu u utorak u ponoć i važe iduća dva tjedna.
Zadnji puta to je učinila 4. svibnja, kada je odredila cijenu litre osnovnog benzinskog goriva od 1,64 eura, i dizela od 1,72 eura te plavog dizela od 1,22 eura.
Plin za spremnike trenutačno se prodaje za 1,58 eura, a za boce 2,16 eura po kilogramu, prenosi Hina.
Pročitajte još:
RTL je danas objavio neslužbene podatke prema kojima bi benzin eurosuper 95 u ponoć s ponedjeljka na utorak mogao poskupjeti za tri centa, na 1,67 eura po litri, eurodizel bi pojeftinio za šest centi – na 1,66 eura po litri, a za litru plavog dizela plaćalo bi se 1,14 eura po litri što je osam centi manje nego sada.














29 Odgovora
Odlično.
Ako ti tako kažeš
Top
Ajde da vidimo.
Svaku malo dižu cijene jedne vrste goriva pa spuštaju drugog. 😄
Andrej Plenković čim najavi pad cijena goriva, vozači odmah manje nervozno gledaju semafore.
Stalno dole gore nista cudno.
Plenky sta bi mi bez tebe.
Neka padnu I cijene benzina
Svi čekamo riješenje kod Hormuza
Plenkiju treba sve vjerovati.
Ako je gospodin tako rekao!
Kod goriva je problem što svako pojeftinjenje traje kraće nego osjećaj da smo nešto uštedje
Najava mogućeg pojeftinjenja dizela, ali bez jasnih garancija za benzin.
Najava mogućeg pojeftinjenja dizela,no bez jasnih garancija za benzin.
Prvo poskupi onda pojeftini i tako u krug.
Ne javlja se kad rastu.
Vjerovati nam je na rijec
Najavljeno pojeftinjenje dizela moglo bi barem djelomično olakšati troškove prijevoza i logistike, iako rast cijena benzina i dalje zabrinjava vozače.
Wow, za kolko par centi, baš ce nam to pomoc svima..strasno
Ako je Plenky tako rekao, tako ce i bit
Izjava zvuči više kao pokušaj smirivanja javnosti nego kao najava stvarnog i većeg pojeftinjenja. Ako država već tvrdi da su trošarine i marže gotovo iscrpljene, onda će cijena dizela i dalje najviše ovisiti o svjetskoj cijeni nafte i geopolitičkim krizama, a ne o domaćim mjerama.
Dao Bog
Neće se sigurno vratiti na staro
Lijepe vijesti
Ma jel Plenky
Sljedeca 2 tjedna su kljucna
Oce samo na 2 tjedna pa sve opet isto ko i prije…
Bravo Plenkyy