Recept za uspješno poslovanje: Uz vjeru i mukotrpan rad idemo naprijed

Pixabay.com
Radovi, ilustracija, Foto: Pixabay.com

Nine Stanković vlasnik je tvrtke iz Dalmacije koja se bavi radovima na vodovodima, kanalizaciji i mnogim drugim, ali sve je počelo u susjednoj Bosni i Hercegovini. Kaže da prva je firma osnovana 1994. godine u Neumu, a 2021. je osnovao firmu Iskopi Stanković u Hrvatskoj.

“Naši klijenti su pretežno državne firme, a najviše radimo za jednu firmu iz Dubrovnika. Oni su gotovo uvijek nosioci posla, a mi smo njihovi izvođači”, rekao nam je Stanković.

Kaže da je od početka njegova tvrtka dosta dobro poslovala, ali i on ulaže jako puno truda i vremena kako bi sve bilo što bolje. Često mu pomaže supruga, a uključuju se i njegovi sinovi u obiteljski posao. Smatra da je to jedan od glavnih razloga njegovog uspjeha.

Jako mu je bitna i njegova vjera pa je naglasio da mu je to pomoglo da se izbori s raznim krizama koje su nastale nakon pandemije i početka rata u Ukrajini. “Imam jednog partnera u svojoj firmi koji je najjači na svijetu, a to je Isus Krist. Uz Božju pomoć i uz mukotrpan rad idemo naprijed i tako smo se uspjeli izboriti sa svim faktorima koji su negativno utjecali na tržište”, kazao je poduzetnik.

U 2021. godini, kada je počeo poslovati u Hrvatskoj, sklopio je razne ugovore za poslove koje je obavljao ove ili prošle godine pa kaže da mu je to sada bilo problematično. Mnoge stvari su tada bile jeftinije, a posebno gorivo koje je sada puno skuplje, što naravno utječe na cijenu radova, ali mora ispoštovati ugovore koji su već potpisani.

“Bitno je da mogu isplatiti plaće, platiti svoje obaveze, a dobro je i ako nešto ostane. Usprkos svemu, ova godina je za nas bila dosta dobra što se tiče poslovanja”, istaknuo je Stanković.

Pixabay.com
Foto: Pixabay.com

Očekuje da će u budućnosti njegovo poslovanje biti sve bolje jer smatra da će opstati tvrtke koje poštuju posao i koje poštuju svoje radnike.

Osim većih cijena goriva, rekao nam je da su mu problem i ograničenja radova od strane lokalne samouprave jer od 1. lipnja do 15. rujna ne može raditi 90 posto poslova zbog turističke sezone. Ta ograničenja negativno utječu i na njegove radnike.

“Ne možete imati ljude u firmi koji su zaposleni na samo šest ili sedam mjeseci i onda ih otpustiti i misliti da će se ponovno vratiti, to ne ide. Ako tako radimo onda radnici odlaze u Njemačku ili neke druge zemlje. Nije mi jasno zašto nam bar ne dozvole da radimo u ruralnim područjima ako je već problem s radovima u gradu. I to je na razini svih općina”, kaže.

Iskopi Stanković iz zaseoka Soline u mjestu Goveđari na otoku Mljetu je na našoj listi najuspješnijih mikro poduzeća u Hrvatskoj u 2022. godini. Poduzeća su rangirana na osnovu podataka bonitetne kuće CompanyWall.

Najuspješnija mikro poduzeća u djelatnosti gradnje ostalih građevina niskogradnje
PozicijaNaziv poduzećaUkupni prihodiRezultat poslovanja (dobit prije oporezivanja)
1.RAKOS GRADNJA d.o.o.1.329.368335.381
2.WALLENBORN CRO d.o.o.761.641298.131
3.NISKOGRADNJA PULA d.o.o.1.779.190294.058
4.DM KOP d.o.o.645.099230.188
5.DOMUS, obrt za građevinarstvo, trgovinu i usluge, vl. Anđelko Vučko, Split, Stobrečka 5 A389.029195.881
6.VISINA d.o.o.783.126186.527
7.LAGUNA PROJEKT d.o.o.676.264151.826
8.PRIDUS d.o.o.1.693.994126.051
9.ISKOPI STANKOVIĆ d.o.o.622.089122.181
10.QUADRUVIUM d.o.o.493.342117.132
11.ADRIATIK GRAĐENJE j.d.o.o.255.462115.561
12.MI GRAD d. o. o.632.712113.802
13.SIKETIĆ GRADNJA d.o.o.694.28886.186
14.SAMSER BAU d.o.o.253.20484.319
15.B&B Concrete d.o.o.431.61582.186
16.PACIFIK INŽENJERING d.o.o.165.52278.528
17.KEM j.d.o.o.717.30677.031
18.G. OBNOVA d. o. o.536.44070.814
19.MASANK d.o.o.303.67169.576
20.BAJLO NISKOGRADNJA d.o.o.214.92366.382
21.GRIP JURIČIĆ d.o.o.532.40865.090
22.NISKOGRADNJA SESVETE d.o.o.376.19951.072
23.GAZILJ d.o.o.169.80950.655
24.Dubica INTEH d.o.o.128.99150.139
25.NOVI VAL d.o.o.438.33348.833
26.ACQUA POOL d.o.o.684.63747.298
27.AS BAU d.o.o.441.13246.162
28.INŽENJERSKI BIRO ZA ARHITEKTURU I KONSTRUKCIJE, d.o.o.83.17344.083
29.BEĆIRI j.d.o.o.294.39843.518
30.Praslovan d.o.o.370.02842.758
31.GEO TIM d.o.o.297.62640.616
32.FITTING d.o.o.238.21239.796
33.FAB- ING d.o.o.66.91238.966
34.ĆUK d.o.o.461.55834.806
35.ELEG d.o.o.319.93231.522
36.TOMI d.o.o.526.70731.215
37.T.D.I. 90 d.o.o.137.81629.766
38.ANVEDA PROJEKT d.o.o.456.72529.696
39.VIDAČAK d.o.o.394.32122.664
40.SB TRADE j.d.o.o.404.00011.836
41.HORTIKULTURA I GRADITELJSTVO “HOGRA”, IGOR KOS, MIHOVLJAN, IVANA GUNDULIĆA 26528.53311.178
42.PLITVICE TERRA NOSTRA d.o.o.978.80410.920
43.POLIESTERPLAST d.o.o.465.3473.340
izvor: CompanyWall, *svi podaci su za 2022. godinu, u eurima

6 Odgovora

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Popularno

Novi broj magazina „Financije.hr” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentari