Hyundai ulaže 12,6 milijardi dolara u gradnju tvornica električnih vozila u SAD-u

Pixabay.com
Hyundai, Foto: Pixabay.com

Južnokorejski proizvođač automobila Hyundai Motor Group objavio je da će uložiti 12,6 milijardi dolara u gradnju tvornica električnih vozila i baterija u SAD-u.

Hyundai će izdvojiti 7,59 milijardi dolara za tvornicu u okrugu Bryan, u Georgiji, koja će zaposliti više od 8.500 radnika, prenosi Hina.

U suradnji sa SK Onom kompanija će uložiti i pet milijardi dolara u tvornicu baterija u okrugu Bartow, koja će zaposliti oko 3.500 radnika, stoji u priopćenju objavljenom u utorak.

Državno sveučilište Georgia Tech i njegov institut za tehnologiju potpisali su s Hyundai Motor Groupom memorandum o razumijevanju, skicirajući suradnju na istraživanjima i primjeni novih tehnologija, uključujući vodikovu ekonomiju i razvoj radne snage.

Hyundai je istaknuo da će u Georgiji u idućim godinama stvoriti ekonomsku vrijednost koja će se mjeriti u desecima milijardi dolara i pomoći u otvaranju oko 40.000 radnih mjesta.

2 Odgovora

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Popularno

Novi broj magazina „Financije.hr” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentari

Želite u Googleu vidjeti više aktualnih vijesti s portala financije.hr?

Dodajte financije.hr među svoje omiljene izvore u Googleu. Tako ćete naše aktualne vijesti češće viđati u Google pretrazi i Google Discoveru.

Brže nas pronađite u pretrazi
Više naših vijesti u Google Discoveru
Budite u tijeku s najnovijim informacijama