Prilagodite postavke pristanka

Koristimo kolačiće kako bismo vam pomogli u učinkovitoj navigaciji i izvršavanju određenih funkcija. U nastavku ćete pronaći detaljne informacije o svim kolačićima pod svakom kategorijom pristanka.

Kolačići koji su kategorizirani kao "Potrebni" pohranjuju se u vašem pregledniku jer su neophodni za omogućavanje osnovnih funkcija stranice.... 

Uvek Aktivan

Neophodni su kolačići kako bi se omogućile osnovne značajke ove stranice, kao što je pružanje sigurne prijave ili prilagođavanje vaših postavki pristanka. Ovi kolačići ne pohranjuju nikakve osobne podatke.

Funkcionalni kolačići pomažu u obavljanju određenih funkcija poput dijeljenja sadržaja web stranice na platformama društvenih medija, prikupljanja povratnih informacija i drugih značajki trećih strana.

Analitički kolačići koriste se za razumijevanje načina na koji posjetitelji stupaju u interakciju s web stranicom. Ovi kolačići pomažu u pružanju informacija o metrikama kao što su broj posjetitelja, stopa napuštanja stranice, izvor prometa itd.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa učinkovitosti web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posjetitelje.

Oglašavački kolačići koriste se za pružanje prilagođenih oglasa posjetiteljima na temelju stranica koje ste prethodno posjetili i za analizu učinkovitosti oglasnih kampanja.

RUNJE j.d.o.o.	56824293363

Rublja pala na najnižu razinu u posljednjih 17 mjeseci

Foto: Natasha Chebanoo/Pexels

Maksim Oreškin, ekonomski savjetnik Vladimira Putina, kritizirao je rusku središnju banku jer je rublja premašila razinu od 101 rublje za američki dolar, okrivljujući labavu monetarnu politiku za njezino slabljenje za čak 30 posto u ovoj godini.

Rublja, izgubivši oko četvrtinu svoje vrijednosti u odnosu na dolar otkako je Putin poslao trupe u Ukrajinu u veljači 2022., dotakla je danas 101,04 rublje za dolar i najslabija je u gotovo 17 mjeseci.

Putinov ekonomski savjetnik Maksim Oreškin, prenosi Hina, rekao je za novinsku agenciju TASS da Kremlj želi snažnu rublju i očekuje skoru normalizaciju, što je intervencija koja bi ECB mogla potaknuti na akciju prije nove odluke o kamatnim stopama sredinom rujna.

Ruska središnja banka, koja je u srpnju podigla kamatne stope za postotni bod na 8,5 posto, okrivila je za nagli pad rublje sve manji suficit na tekućem računu, koji je pao 85 posto u razdoblju od siječnja do srpnja u usporedbi s istim razdobljem prošle godine.

Banka je u ponedjeljak objavila da ne vidi rizike za financijsku stabilnost zbog slabljenja rublje i ponovno signalizirala moguće skorašnje novo povećanje kamatne stope.

Rublja je u ožujku prošle godine stajala rekordnih 120 rublji za dolar. Prije rata, za dolar je trebalo izdvojiti oko 75 rublji.

Kako bi zaustavila pad rublje, Rusija bi mogla ponovno uvesti strožu kontrolu kapitala. Druga bi opcija bila povećanje kamatnih stopa, nešto što središnja banka već namjerava učiniti s obzirom na visoku inflaciju, ali to ograničava potencijal gospodarskog rasta i znači veće stope zaduživanja za vladu koja nastoji financirati vojne operacije u Ukrajini.

IVANO BAZENI d.o.o.opremanje i servis bazena	68705216250

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

CompanyWall - Vaš financijski asistent

Popularno

Novi broj magazina „Financije.hr” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…
L.D. "TETRIJEB" DELNICE-93212306568

Komentari

TRANSPORTI - LONČAR PRIJEVOZ TERETA CESTOM, DARKO LONČAR90103464467