Edukacija iz Gestalt psihoterapije: Interes polaznika je sve veći

Pixabay.com
Edukacija, ilustracija, Foto: Pixabay.com

Centar IGW Zagreb d.o.o. osnovan je u lipnju 2013. godine i bavi se organiziranjem edukacija iz Gestalt psihoterapije, a radi po programu instituta “Institut für Integrative Gestalttherapie Würzburg (IGW)”. O tome kako je sve počelo rekli su nam iz Centra.

“Institut für Integrative Gestalttherapie Würzburg (IGW)” osnovan je 1976. godine i tada je započeo edukaciju u nekoliko gradova u Austriji i Njemačkoj, a kasnije i u Švicarskoj, Hrvatskoj, Kini te Boliviji. Prva IGW edukacijska grupa u Hrvatskoj počela je s radom 1987. godine.

Generacija polaznika koja je tada bila u Hrvatskoj, edukaciju je završila usred rata zbog čega su neki članovi grupe emigrirali u SAD, Mađarsku i na Novi Zeland. Oni koji su ostali, započeli su razvoj Gestalt terapije u Hrvatskoj pokretanjem iskustvenih grupa i osnivanjem Društva Gestalt i Integrativnih Psihoterapeuta Hrvatske (DGIPH) 1997. godine, otkrili su iz Centra IGW Zagreb za Financije.hr.

Prva edukacijska grupa za Gestalt psihoterapiju po IGW programu nakon rata započela je 1996. godine, a vodili su je Irena Bezić i Jadran Morović. Oni su taj program vodili do 2013., a sve je organizirala tvrtka Idemo dalje d.o.o. u suradnji s institutom “Institut für Integrative Gestalttherapie Würzburg (IGW)”. Kruna njihovog rada bila je osnivanje Centra IGW Zagreb d.o.o.

“Gestalt edukacijski program Centra IGW Zagreb priznat je od Hrvatske komore psihoterapeuta, Hrvatske psihološke komore, Hrvatske liječničke komore i Hrvatske komore socijalnih radnika, kao i od European Association for Gestalt Therapy (EAGT) i European Association for Psychotherapy (EAP), pa je Centar IGW Zagreb d.o.o. ujedno i European Accredited Gestalt Training Institute, a naši završeni polaznici imaju pravo ishoditi Europski certifikat za psihoterapiju – European Certificate of Psychotherapy (ECP)”, rekao nam je prim. Jadran Morović, dr.med. psihijatar-psihoterapeut.

Oni koji koriste usluge Centra žele poboljšati profesionalnu i osobnu kompetentnost u svom profesionalnom i privatnom životu, a cilj edukacije je pomoći im u tome i osposobiti ih za samostalan terapijski/savjetodavni rad.

Programi Centra IGW Zagreb odvija se u zatvorenoj selekcioniranoj grupi, a termini se dogovaraju sa svim članovima grupe. Osim radionica, polaznici uče u malim grupama koje se održavaju svaka dva tjedna u trajanju od dva sata tijekom cjelokupne edukacije, prorađujući i pripremajući teorijske teme, te uvježbavajući vještine i razrađujući osobna iskustva.

Pixabay.com
Psihoterapija, ilustracija, Foto: Pixabay.com

“Edukacija predviđa 1.096 sati grupnog rada, minimalno 100 sati individualne Gestalt psihoterapije, 10 sati individualne supervizije, 140 sati supervizije u malim grupama, 600 sati vlastitog superviziranog terapijskog rada s klijentima, 200 sati rada u peer grupama i 40 sati za pisanje završnog rada”, kazao je doktor Morović.

Jedan od programa Centra IGW Zagreb je Gestalt praktičar u organizacijama. Ovaj interaktivni, visoko iskustveni dvogodišnji program namijenjen je profesionalcima u području organizacijskog razvoja, stručnjacima za upravljanje ljudskim resursima, konzultantima, trenerima i menadžerima koji žele unaprijediti svoje vještine vezane uz provođenje različitih organizacijskih intervencija poput savjetovanja, coachinga, facilitiranja promjena te vođenja pojedinaca i timova.

Imaju i Gestalt terapijski pristup u radu s djecom i adolescentima. Taj program je namijenjen psihoterapeutima i savjetodavnim terapeutima različitih psihoterapijskih usmjerenja, a odobren je od Hrvatske komore psihoterapeuta što omogućuje polaznicima koji uspješno dovrše program da ishode dopuštenje za rad s djecom i adolescentima u skladu s postojećim zakonskim regulativama.

“Svake godine organiziramo dodatne edukativne programe za one koji žele kontinuirano raditi na svojim kompetencijama. Programe vode treneri iz Hrvatske i inozemstva u Zagrebu, Splitu i Rijeci”, otkrio nam je doktor Morović.

“S obzirom na kvalitetu programa i posvećenost naših voditelja sve više ljudi pokazuje interes za našu edukaciju, možemo reći da smo zadovoljni našim poslovanjem i odnosom s trenerima i polaznicima”, dodao je.

Za vrijeme pandemije nakratko su pauzirali s radom i prebacili radionice na ljetni period tako da polaznici nisu imali veliki gubitak vremena. Osim na održavanje radionica, pandemija je utjecala i na cijene.

“S obzirom na sveopći rast cijena mi smo neznatno povisili cijenu naše edukacije, toliko da prati rast troškova. Pokušavamo ostati u granicama koje su prihvatljive našim polaznicima”, rekao je doktor Morović.

“Kako raste potreba za psihoterapijom tako raste i interes polaznika za naše edukacije. Mnogi nakon što završe propedeutiku psihoterapije upisuju našu edukaciju sa željom promjene zanimanja”, kaže i dodaje da je cilj Centra biti lideri u pružanju kvalitetnih edukacijskih programa i istraživačkih projekata iz Gestalt psihoterapije kako bi se osigurala kvalitetna Gestalt psihoterapija.

Centar IGW Zagreb d.o.o. je na našoj listi 99 najuspješnijih mikro poduzeća u svojoj djelatnosti u 2022. godini, prema podacima bonitetne kuće CompanyWall.

99 najuspješnijih mikro poduzeća u ostalim djelatnostima zdravstvene zaštite
PozicijaNaziv poduzećaUkupni prihodiRezultat poslovanja
(dobit prije oporezivanja)
1.SANITET TAFRA, d.o.o.650.054229.033
2.MEDICINSKO BIOKEMIJSKI LABORATORIJ673.302106.547
3.MOTUS MELIOR d.o.o.466.698102.724
4.K2 DENTAL LAB d.o.o.319.599102.650
5.MEDICINSKO BIOKEMIJSKI LABARATORIJ EDO KARABAN387.171101.029
6.NAOČALNA OPTIKA LUCIJA d.o.o.273.55694.390
7.MEDICINSKO-BIOKEMIJSKI LABORATORIJ IVANKA NOVOSEL421.64983.036
8.GORDANA MATIĆ MED.BIO.LABORATORIJ407.39980.560
9.MEDICINSKO BIOKEMIJSKI LABORATORIJ LJUBICA ŠKOF569.87079.633
10.CITO-LAB BARIŠIĆ d.o.o.176.30776.616
11.ZUBNI RENDGEN DR. LAUC d.o.o.473.43868.220
12.PSIHIKA d.o.o.225.95961.477
13.MEDICINSKO BIOKEMIJSKI LABORATORIJ DIPL.INŽ.SUZANA LJUBEJ532.91259.527
14.Centar Proventus d.o.o.205.33958.300
15.BETA – Ustanova za zdravstvenu njegu u kući338.86555.792
16.Poliklinika HELP Buljubašić278.07754.867
17.MEDICINSKO BIOKEMIJSKI LABORATORIJ IVANKA MALDINI MAG.MED.BIOCH.440.06749.622
18.3D-DENT d.o.o.115.75641.143
19.PSIOZEHA d.o.o.145.43740.722
20.USTANOVA ZA ZDRAVSTVENU NJEGU U KUĆI MARIJANA PAIĆ317.97440.663
21.12 PM d.o.o.67.88340.363
22.USTANOVA ZA ZDRAVSTVENU NJEGU STRAHIJA358.79639.737
23.Ustanova za zdravstvenu njegu MEDIVIVA413.70738.835
24.MEDI LIFE EMS d.o.o.131.06537.897
25.Ustanova za zdravstvenu njegu u kući, Vesna Najhajzler i Dubravka Bračun, Slavonski Brod301.34237.177
26.USTANOVA ZA ZDRAVSTVENU NJEGU182.16536.857
27.POLIKLINIKA dr. JERKOVIĆ d.o.o.489.70435.647
28.TOBIA zdravstvena ustanova468.74035.119
29.ZDRAVSTVENA NJEGA U KUĆI – Dijana Ban297.49935.028
30.Zdravstvena njega i rehabilitacija IVA241.59434.128
31.KONZULTANTSKI CENTAR MILOVIĆ d.o.o.35.83532.227
32.Ustanova za zdravstvenu njegu HIGH CARE MEDICAL CENTAR80.40031.417
33.MEDICINSKO BIOKEMIJSKI LABORATORIJ PLAVETIĆ I MARADIN666.53631.229
34.Ustanova PROTEGO230.45030.667
35.Diab DR d.o.o.53.24030.436
36.Ustanova CVETKO307.65430.389
37.NJEGA I SKRB Ustanova za zdravstvenu njegu261.62929.716
38.ZRINUS ZDRAVSTVENA USTANOVA361.74128.935
39.MEDICINSKO-BIOKEMIJSKI LABORATORIJ, LJERKA SABLEK513.65527.938
40.FIZIO VITA d.o.o.116.31826.936
41.LOGOPEDSKI KABINET LA-LA LOG j.d.o.o.110.93326.639
42.CITO-PULS d.o.o.120.86526.606
43.IVANA ustanova za zdravstvenu njegu u kući118.86626.456
44.NUTRILIFE CENTAR d.o.o.37.85425.961
45.USTANOVA ZA ZDRAVSTVENU NJEGU U KUĆI – KERN383.59725.459
46.VITAMINOTEKA d.o.o.137.55825.297
47.VITAPLUS – ustanova za zdravstvenu njegu30.59324.583
48.ZDRAVSTVENA NJEGA U KUĆI233.65524.557
49.POLIKLINIKA KINEMED d.o.o.249.97324.385
50.3D Maxio Centar dentalne radiologije j.d.o.o.45.52923.551
51.Ustanova za zdravstvenu njegu ZDENKA109.26722.813
52.APEX DENTAL d.o.o.100.72922.333
53.Ustanova SESTRA MACA504.72019.750
54.VIŠKOVIĆ d.o.o.86.45518.730
55.Ustanova za zdravstvenu njegu u kući Dušica Letilović198.93918.698
56.Ustanova za zdravstvenu njegu MIRA FERNBACH574.65617.893
57.CENTAR IGW ZAGREB d.o.o.170.58417.888
58.USTANOVA ZA ZDRAVSTVENU NJEGU MARIJA TOPLEK139.82915.198
59.VESTIBULOTOL POLIKLINIKA ZA SLUH I RAVNOTEŽU d.o.o.82.01714.815
60.GREEN CT d. o. o.75.85714.675
61.Logopedski kabinet Kiki d.o.o.37.83014.399
62.DENTALNI RENDGEN VUKOVAR d.o.o.53.59214.374
63.SESTRA ZLATA ZDRAVSTVENA USTANOVA86.65914.324
64.USTANOVA ZA ZDRAVSTVENU NJEGU U KUĆI BATURINA245.21614.224
65.Ustanova za zdravstvenu njegu u kući HIPOKRAT MEDICO183.73713.938
66.USTANOVA ZA ZDRAVSTVENU NJEGU I REHABILITACIJU CINDRIĆ133.35613.709
67.Ustanova Živković451.65213.586
68.Corium Brač j. d. o. o.37.79513.144
69.USTANOVA SALUS VITAE92.96412.966
70.Poliklinika Glavić Split d.o.o.408.67712.413
71.Ustanova Metus344.73012.227
72.Ustanova za zdravstvenu skrb SANUS HOMO61.36512.220
73.NEUROMEDIATOR j.d.o.o.87.25911.987
74.SANITET d.o.o.107.36811.595
75.NIJE LUKSUZ d.o.o.164.32911.108
76.ASPECTO NUEVO d.o.o.35.86910.638
77.MANUAL GRIP d.o.o.61.81310.297
78.NUTRITEKA d.o.o.181.52910.281
79.Ustanova za fizikalnu terapiju Neuro Ortho Physio124.38010.281
80.Ustanova MEDEOR190.1579.285
81.Ustanova za zdravstvenu njegu u kući ZDENKA PETKOVIĆ321.2488.741
82.Ustanova za zdravstvenu njegu DEVALD189.7438.696
83.REMEDIUM zdravstvena ustanova za njegu u kući353.2478.668
84.USTANOVA ZA ZDRAVSTVENU NJEGU U KUĆI ŽELJKA PLEŠE163.1558.566
85.CEREBELLUM Poliklinika d.o.o.245.1778.517
86.Ustanova za zdravstvenu njegu u kući Ane Švarc238.9967.578
87.Ustanova za zdravstvenu njegu – VLATKA MRZLJAK286.4917.567
88.MOJ DOM TANDARIĆ164.6425.926
89.Ustanova SESTRA MARIJA197.4865.755
90.USTANOVA ZA ZDRAVSTVENU NJEGU BREBER331.8945.324
91.Ustanova za zdravstvenu njegu u kući – Magda Ćutić229.4914.814
92.FERALIĆ d.o.o.183.3834.284
93.Ustanova za zdravstvenu njegu u kući Jelica Gajger, Slavonski Brod, Lička 32242.3054.041
94.Ustanova za zdravstvenu njegu u kući Marija Musa169.0802.997
95.Ustanova za zdravstvenu njegu ANIMA VITA273.8332.833
96.USTANOVA ZA ZDRAVSTVENU NJEGU U KUĆI FILOMENA LOVRIĆ280.0522.694
97.USTANOVA ZA ZDRAVSTVENU NJEGU BELONA149.5432.253
98.BETI ustanova za zdravstvenu njegu u kući176.8951.966
99.Ustanova za zdravstvenu njegu i rehabilitaciju u kući – Nevenka Šarac620.1481.470
izvor: CompanyWall, *svi podaci su za 2022. godinu, u eurima

Jedan odgovor

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Popularno

Komentari