VMI d.o.o. nastavlja rast uz ulaganja u tehnologiju i stručni kadar

Freepik.com
Obrada metala, ilustracija Foto: Freepik.com

Stručnost, iskustvo i usmjerenost na učinkovitost temelj su poslovanja tvrtke VMI d.o.o. Od osnutka 2022. godine tvrtka gradi svoju poziciju na tržištu, nudeći partnerima znanje i usluge prilagođene zahtjevima suvremene industrije.

Poslovanje je započela s jasnom vizijom – prenošenjem dugogodišnjeg praktičnog i teorijskog znanja iz područja metalurgije i strojarstva ponuditi vrhunsku uslugu europskom tržištu.

Temelj poslovanja tvrtke čini snažno znanje iz strojarstva i dubinsko poznavanje različitih tehnologija obrade metala. To uključuje obradu odvajanjem čestica, hladno oblikovanje čelika te različite postupke zavarivanja.

“VMI d.o.o. se pozicionirao kao ključni partner velikim industrijskim sistemima”, rekli su za Financije.hr iz te tvrtke.

Posebno mjesto u poslovanju zauzimaju popravak strojeva, defektaža i optimizacija proizvodnih procesa u drvnoj industriji. To su glave djelatnosti ove tvrtke.

Suvremena industrija suočena je s brojnim izazovima, od sve većih zahtjeva za produktivnošću do potrebe za racionalnijim korištenjem energije i resursa. VMI d.o.o. svoje djelovanje usmjerava na rješavanje zahtjevnih tehničkih problema, smanjenje zastoja radnih linija i optimizaciju potrošnje energije na najmodernijim postrojenjima.

Takva rješenja mogu pridonijeti boljoj organizaciji proizvodnje, smanjenju operativnih troškova i povećanju pouzdanosti rada. Dakle, fokusirani su na učinkovitost.

VMI d.o.o. raspolaže i vlastitim kapacitetima za transport, utovar i istovar tereta. Takva logistička samostalnost omogućuje lakšu organizaciju posla i veću fleksibilnost pri izvođenju različitih zadataka.

Stabilno poslovanje tvrtka temelji na predanom radu, stručnosti i kontinuiranom usavršavanju. Pritom se ne ulaže samo u tehnička znanja iz područja metalurgije, već i u edukaciju upravljačkog tima o vođenju poslovanja te pravnim i poreznim regulativama.

Takav pristup omogućuje bolje razumijevanje poslovnog okruženja i lakše prilagođavanje promjenama na tržištu.

Unatoč izazovima koje donose složeni administrativni postupci i sporost birokratskih procesa na tržištu Europske unije, VMI d.o.o. nastavlja sa stabilnim rastom.

Planovi tvrtke usmjereni su na daljnji rast, razvoj usluga i jačanje stručnog tima.

“Uz osiguranu radnu snagu, tvrtka planira nova zapošljavanja kvalificiranih kadrova, daljnja ulaganja u moderne tehnologije i širenje palete usluga”, rekli su nam.

Ova tvrtka je na našoj listi 99 najuspješnijih mikro poduzeća u svojoj djelatnosti u Hrvatskoj, prema podacima CompanyWalla.

99 najuspješnijih tvrtki u djelatnosti popravka i održavanja strojeva u 2025. godini
PozicijaNaziv tvrtkeUkupni prihodiNeto dobit
1PICO FLOW CONTROLS d.o.o.39.366.081,2013.783.377,26
2MEGA YACHT d.o.o.3.108.191,021.161.781,84
3ELTRA MG d.o.o.2.429.482,731.151.392,78
4SDK d.o.o.6.195.787,35908.137,41
5LASER SOLUTIONS d.o.o.2.829.068,44784.443,61
6NOVOTEX d.o.o.2.727.702,94767.493,82
7HRANA TEC d.o.o.5.505.457,92588.015,38
8NAVI DVA d.o.o.863.675,61529.385,84
9TEHNO IMPRESS d.o.o.1.583.558,76523.265,44
10VAR d.o.o.11.447.662,87493.159,99
11AUTOKUĆA GAŠPARIĆ d.o.o.12.429.060,18473.084,29
12MOTORPOINT d. o. o.8.738.147,69464.622,49
13MARS d.o.o.640.908,15387.581,73
14SERVUS d.o.o.3.660.080,42385.318,02
15VAGE BILOKAPIĆ d.o.o.1.437.137,20380.604,99
16DIZALICE MARTINOVIĆ d.o.o.1.253.575,08331.188,73
17SPANNER d.o.o.995.074,12325.172,25
18Vugrinec MONT d.o.o.957.812,02312.442,09
19SERVIS CMREČAK d.o.o.1.300.334,61310.642,82
20S-TES INŽENJERING d.o.o.912.510,07283.952,50
21ATS – PROJEKT INŽENJERING d.o.o.503.981,64275.561,54
22ZORKO SERVIS d.o.o.681.619,09238.377,59
23Konecranes d.o.o. – Podružnica Zagreb za usluge4.497.248,38236.831,19
24SVIJET VILIČARA d.o.o.1.662.640,62229.741,93
25STRING SERVIS d.o.o.580.805,98223.690,93
26FRIGO PRODUKT j.d.o.o.865.547,93222.456,03
27VILI COMERCE d.o.o.1.381.875,59205.514,80
28STI PRO SOLUTIONS d.o.o.11.103.986,66204.226,77
29CONDOR SERVICE d. o. o.736.799,30189.505,30
30Mehanika Štriga d.o.o.1.786.008,31187.736,16
31CROWN COOL d.o.o.2.323.523,66186.140,36
32VAG&SAL d.o.o.897.406,88181.954,02
33VACUUM PUMP SERVICE d.o.o.334.072,90181.886,91
34KHR Servis, prodaja i montaža pumpi i rezervnih dijelova d.o.o.1.734.756,20180.251,08
35VIST d.o.o.1.803.268,64179.145,46
36KRANSTER d.o.o.999.735,52165.707,30
37A-B-C ZAŠTITA712.385,69163.773,42
38VinMech j.d.o.o.222.108,23162.286,31
39UNITED MEASUREMENTS d.o.o.262.110,74150.792,11
40ELEKTRO KRUNO d.o.o.6.277.666,61144.966,38
41Various Tech d.o.o.461.950,74143.048,53
42AUTOMEHANIKA d.o.o.234.123,50126.122,85
43JARUN-DIP d.o.o.618.551,97124.977,23
44AP IVAN JERKOVIĆ d.o.o.467.594,30122.142,89
45JMS TECHNIC j.d.o.o.329.453,03121.318,59
46SEPARATOR j. d. o. o.150.321,89119.847,29
47GASTRO TEHNIKA UKIĆ d.o.o.1.128.151,85115.493,57
48EUROMONT SERVIS d.o.o.247.382,19114.700,46
49VELIX TECH d.o.o408.255,96114.257,77
50NAVIS d.o.o.778.581,84111.441,16
51TI-DA SERVIS I ODRŽAVANJE d.o.o.390.636,04106.276,98
52MAGTEH d.o.o.401.816,54105.631,43
53KB MONT d.o.o.827.590,63105.242,81
54MANOMETAR d.o.o.444.816,19100.877,41
55PM-PUMPE d.o.o.670.429,90100.813,95
56BAJS-VILIČARI d.o.o.111.484,4196.980,24
57EXPERT JURIĆ j.d.o.o.572.093,7196.489,56
58HI-Seam d.o.o.162.412,1795.034,37
59NAJBOLJI SERVIS d.o.o.568.245,4790.078,04
60SUČIĆ USLUGE d.o.o.565.468,0289.842,84
61Pertec machines d.o.o.634.695,3984.170,95
62OBRT ZA POPRAVAK MOTORNIH PILA I TRGOVAČKI OBRT, MATIJA RAČKI, OGULIN1.263.791,3784.026,30
63TURBOCOM d.o.o.1.356.739,6183.963,35
64MONTIMO d.o.o.615.665,7383.156,27
65STROJOGRADNJA HUDEK d.o.o.380.127,2782.809,28
66MEGA MACHINE d.o.o.430.285,9781.989,21
67MIHCI ELEKTRONIKA d.o.o.253.813,0378.236,95
68INDUCOM SISTEMI d.o.o.252.697,4977.386,32
69SERVIS STISKA, d.o.o.521.679,2176.094,30
70STROJEVI-KUHARIĆ d.o.o.1.927.815,6575.712,55
71ELEKTRO GAVRANIĆ j.d.o.o.361.639,5374.271,66
72REMSS d.o.o.1.774.677,0172.471,99
73TTS NEW ENERGY TECHNOLOGY d.o.o.431.255,3971.165,70
74BENC-ELMO d.o.o.1.687.577,1471.127,10
75ELECTRONIC DESIGN d.o.o.440.191,5070.386,86
76Top Tech d.o.o.233.558,7468.843,04
77ELEKTRO ZURAK d. o. o.742.670,4767.979,87
78MB SERVIS3.873.126,2666.514,95
79HIDRO SERVIS d.o.o.464.434,4264.204,80
80VMI d. o. o.440.131,2164.176,84
81MECHATRONIC SISTEMI d.o.o.408.099,8964.111,21
82VATROMEHANIKA-DUBRAVA d.o.o.372.291,5062.142,71
83ELVA d.o.o.238.337,9262.107,99
84BAS d.o.o.1.051.257,6861.661,14
85TAHOGRAF SERVIS d.o.o.347.932,8859.102,29
86VAGE SMOLČIĆ d.o.o.340.413,5158.813,14
87V&T SOLUTIONS d.o.o.395.319,7358.006,02
88ODRAZ d.o.o.662.200,0957.932,10
89PEREGINO d.o.o.442.386,0357.398,60
90Bioimhoff j.d.o.o.57.418,3754.856,64
91TURBOMONT d. o. o.275.634,6753.926,34
92FRIGOINDUSTRIJA d.o.o.451.885,3053.108,21
93Pneu-Kom d.o.o.735.598,3653.108,07
94STS PLIN d.o.o.1.454.201,8251.867,04
95BLUEPOWER d.o.o.649.281,1051.622,27
96K. F. HIDRAULIKA d.o.o.101.620,9750.543,91
97DIZALA ŠKOC d.o.o.406.889,9150.388,18
98DEMS LIFT d.o.o.240.621,6048.796,28
99ROŽIĆ-USLUGE d.o.o.306.242,2648.614,27
Izvor: CompanyWall, *svi iznosi su u eurima

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Popularno

Novi broj magazina „Financije.hr” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentari

Želite u Googleu vidjeti više aktualnih vijesti s portala financije.hr?

Dodajte financije.hr među svoje omiljene izvore u Googleu. Tako ćete naše aktualne vijesti češće viđati u Google pretrazi i Google Discoveru.

Brže nas pronađite u pretrazi
Više naših vijesti u Google Discoveru
Budite u tijeku s najnovijim informacijama