Prilagodite postavke pristanka

Koristimo kolačiće kako bismo vam pomogli u učinkovitoj navigaciji i izvršavanju određenih funkcija. U nastavku ćete pronaći detaljne informacije o svim kolačićima pod svakom kategorijom pristanka.

Kolačići koji su kategorizirani kao "Potrebni" pohranjuju se u vašem pregledniku jer su neophodni za omogućavanje osnovnih funkcija stranice.... 

Uvek Aktivan

Neophodni su kolačići kako bi se omogućile osnovne značajke ove stranice, kao što je pružanje sigurne prijave ili prilagođavanje vaših postavki pristanka. Ovi kolačići ne pohranjuju nikakve osobne podatke.

Funkcionalni kolačići pomažu u obavljanju određenih funkcija poput dijeljenja sadržaja web stranice na platformama društvenih medija, prikupljanja povratnih informacija i drugih značajki trećih strana.

Analitički kolačići koriste se za razumijevanje načina na koji posjetitelji stupaju u interakciju s web stranicom. Ovi kolačići pomažu u pružanju informacija o metrikama kao što su broj posjetitelja, stopa napuštanja stranice, izvor prometa itd.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa učinkovitosti web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posjetitelje.

Oglašavački kolačići koriste se za pružanje prilagođenih oglasa posjetiteljima na temelju stranica koje ste prethodno posjetili i za analizu učinkovitosti oglasnih kampanja.

Za financiranje razvojnih projekata gradova osigurano 172 milijuna eura

HGK radionica, Foto: Promo

Gradovi su iznimno važni pokretači ekonomskih aktivnosti, gospodarskog rasta i napretka, ali i jedna od najkritičnijih i najzahtjevnijih karika u procesu postizanja zelene tranzicije, istaknuo je na radionici “Zeleni gradovi, pametna budućnost” u organizaciji Hrvatske gospodarske komore.

Uz predstavnike Grupacije održavanja zelenih površina HGK i Grupacije Smart City HGK, radionica i B2B susreti okupili su tvrtke, komunalna poduzeća i ponuditelje pametnih rješenja te donosioce odluka i predstavnike jedinca lokalne i područne samouprave s ciljem isticanja važnosti strateškog pristupa planiranju prostora i implementacije komunalnih rješenja.

“Značajno se ubrzava proces intenzivne urbanizacije često praćene nekontroliranim širenjem sive infrastrukture, zagađenjem te brojim komunalnim izazovima poput zbrinjavanja prekomjernog otpada. Intenzivne klimatske promjene i njihove posljedice kojima svjedočimo svake godine ove izazove čine još složenijima. Razvoj gradova po mjeri čovjeka podrazumijeva digitalnu transformaciju i pametna tehnološka rješenja integrirana sa zelenom infrastrukturom, zbog čega je unutar HGK ustrojeno Udruženje komunalnog gospodarstva i Grupacija Smart City. Drugi dio slagalice je i rad naše Grupacije održavanja zelenih površina”, rekla je direktorica Sektora za industriju i održivi razvoj HGK Marija Šćulac.

“HGK je kroz svoju Grupaciju Smart City okupila niz tvrtki koje se bave razvojem i implementacijom tehnologija za pametne gradove. Gradovi poput Zagreba, Splita, Rijeke i Osijeka već su prepoznali vrijednost ovakvih inicijativa i aktivno sudjeluju u razvoju pametnih rješenja. Ovim putem najavljujemo i izradu sveobuhvatnog kataloga hrvatskih tvrtki koje nude inovativne Smart City proizvode i usluge. To će biti ključni resurs za gradove i općine diljem Hrvatske koji traže rješenja za pametno upravljanje urbanim sredinama. Pozivamo sve zainteresirane tvrtke da se uključe u Grupaciju i online Katalog”, istaknuo je predsjednik Grupacije Smart City HGK Bojan Fišer.

Marina Marasović iz HBOR-a (Hrvatska banka za obnovu i razvoj) predstavila je Urbani razvojni fond, novi instrument za financiranje razvojnih projekata gradova, vrijedan 172 milijuna eura. Fond će postati operativan krajem lipnja, a ono što ga čini potpuno inovativnim jest financiranje javno-komercijalnih projekata.

Drugim riječima, instrument je namijenjen investicijama u javnu infrastrukturu pri čemu je komercijalni kriterij nužan. Korisnici su općine, gradovi i županije, ali i trgovačka društva, agencije ili ustanove u vlasništvu tih jedinica, kao i u vlasništvu države.

Na ovaj način jedinice lokalne samouprave potiču se na ulaganje u financijski održive projekte.

Ključna karakteristika Urbanog razvojnog fonda, stoji u priopćenju, je njegova struktura koja uključuje kombinaciju kredita i bespovratnih sredstava.

Rok otplate je do 15 godina, uključujući poček do 12 mjeseci. Najniži iznos kredita iznosi 100.000 eura, dok najviši može dosegnuti 10 milijuna eura.

6 Odgovora

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Popularno

Novi broj magazina „Financije.hr” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentari