Produžuju se mjere otpisa računa za električnu i toplinsku energiju, kao i plaćanja RTV pristojbe za stanovnike potresom pogođenih područja te će vrijediti idućih šest mjeseci, odnosno do kraja godine, odlučeno je u petak na sjednici Vlade.
Prijedlogom zaključka do prosinca 2026. kupcima iz kategorije kućanstvo koji imaju oštećene objekte, a koji su u trenutku potresa bili nastanjeni u istima, imaju pravo naknade za električnu energiju i potrošnu toplu vodu u zamjenskom ili privremenom smještaju, kao i na lokaciji oštećenog objekta.
Do kraja godine otpisuju se i potraživanja nastalih priključenjem zamjenskog objekta na elektroenergetsku mrežu te troškova električne i toplinske energije. Ministarstvo gospodarstva društvu E.ON Hrvatska d.o.o. nadoknadit će potraživanja za isporučenu električnu energiju u visini izdanih računa za razdoblje od srpnja do prosinca 2026. na području Sisačko-moslavačke i Zagrebačke županije, osim naknade za korištenje elektroenergetske mreže.
Ukupni trošak procijenjen je u iznosu do 500.000 eura.
Pročitajte još:
Vlada je produljila i trajanje odluke korištenja autoceste A11 Zagreb-Sisak bez plaćanja cestarine također do kraja godine, a do istog roka produženo je i trajanje besplatnog prijevoza vlakom za stanovnike pogođene potresom na području Sisačko-moslavačke županije i predstavnike službi koje sudjeluju u pružanju pomoći i sanaciji šteta.
Za obje ove mjere osigurat će se oko 4,5 milijuna eura, kazao je potpredsjednik Vlade i ministar prometa Oleg Butković. Za idućih šest mjeseci produljeno je i trajanje odluke o otpisu potraživanja za RTV pristojbu Hrvatske radiotelevizije u Sisačko-moslavačkoj, Zagrebačkoj i Karlovačkoj županiji.














Jedan odgovor
Prisiljeni su jer se ništa nije saniralo