Od izazovnih početaka do novih projekata: Yacht Montage širi poslovanje

Privatni arhiv/Canva
Branko Kovačić, Yacht Montage, Foto: Privatni arhiv/Canva

Riječka tvrtka Yacht Montage, specijalizirana za poslove u brodogradnji, izradu i montažu cijevnih sustava te metalnih konstrukcija, nastavlja stabilno rasti i širiti svoje poslovanje. Od posljednjeg razgovora za portal Financije.hr 2024. godine tvrtka je povećala obujam poslova, uključila se u nove projekte i dodatno razvila kapacitete, a planovi za budućnost uključuju daljnji rast, nova zapošljavanja i jačanje tržišne pozicije.

Vlasnik i direktor tvrtke, Branko Kovačić, ističe da je poslovanje u posljednjih godinu dana bilo uspješno i stabilno, unatoč zahtjevnim tržišnim okolnostima. Veći broj projekata i složeniji poslovi zahtijevaju dobru organizaciju, stručnost i koordinaciju, no Yacht Montage pritom nastoji zadržati standarde kvalitete i poštivati dogovorene rokove.

“Danas možemo preuzeti veći opseg posla i zahtjevnije projekte, uz isti fokus na kvalitetu, rokove i pouzdanost. Sve to dodatno je učvrstilo našu poziciju partnera na kojeg se naručitelji mogu osloniti”, rekao je Kovačić za Financije.hr.

Tvrtka je osnovana u svibnju 2020. godine, u razdoblju obilježenom pandemijom i velikim izazovima za gospodarstvo. Unatoč teškim počecima, uspjela je postupno izgraditi stabilno poslovanje, širiti tim i otvarati nove poslovne prilike. Kako je Kovačić isticao i u razgovoru iz 2024. godine, početak je zahtijevao mnogo rada i odricanja, no prilagodba tržištu i postupno stjecanje iskustva omogućili su daljnji razvoj.

Danas, s većim obujmom posla i novim projektima, izazovi su drukčiji, ali i dalje zahtijevaju svakodnevnu posvećenost. Jedan od najvećih odnosi se na usklađivanje brzine izvođenja radova s visokom kvalitetom, uz očuvanje dobrih odnosa unutar tima. Uz to, promjene cijena materijala i uvjeta nabave traže pažljivo planiranje i pravodobne reakcije.

“Rokovi su često zahtjevni, projekti složeni, a velik broj ljudi i aktivnosti mora funkcionirati usklađeno. Zato su dobra organizacija, jasna komunikacija i međusobno povjerenje jednako važni kao stručnost i iskustvo”, objašnjava Kovačić.

U takvim okolnostima važnu ulogu imaju dugoročni i korektni odnosi s partnerima i dobavljačima. Oni omogućuju sigurnije planiranje i bržu prilagodbu promjenama na tržištu, dok kontrola troškova u svim fazama projekta pomaže ublažiti pritisak poskupljenja bez kompromisa u kvaliteti izvedbe.

Hrvoje Photography / Unsplash
Marina, Foto: Hrvoje Photography / Unsplash

Kovačić kao najveće prednosti Yacht Montagea izdvaja kvalitetu rada, poštivanje rokova i jamstvo za izvedene radove. Povjerenje klijenata tvrtka je gradila postupno, profesionalnim pristupom i dosljednim ispunjavanjem dogovorenih obveza, a velik dio suradnji danas ima dugoročan karakter.

Istodobno se širi i krug poslovnih prilika. Uz postojeće partnere, Yacht Montage razvija nove suradnje na domaćem i inozemnom tržištu. Cilj je pritom zadržati fleksibilnost i prepoznati prilike za daljnji razvoj, uz očuvanje standarda na kojima je tvrtka izgradila svoje poslovanje.

Rast poslovanja otvara i potrebu za novim zaposlenicima. Tvrtka sada ima 10 zaposlenika. Yacht Montage planira nastaviti širiti tim u skladu s novim ugovorima i povećanjem obujma posla, a trenutačno su posebno traženi stručni i iskusni radnici u području cjevarstva i zavarivanja, monteri cjevovodnih sustava te monteri metalnih konstrukcija u brodogradnji.

“Posebno nam je drago što se stabilnom i iskusnom timu pridružuju novi ljudi koji u Yacht Montageu prepoznaju korektne uvjete rada, sigurnost i mogućnost profesionalnog razvoja”, ističe Kovačić, dodajući da su uz stručnost jednako važni odgovornost, pouzdanost i sposobnost timskog rada.

Dugoročni cilj tvrtke ostaje izgradnja još veće, stabilnije i prepoznatljivije poslovne organizacije. To uključuje nove projekte, otvaranje radnih mjesta i kontinuirano ulaganje u zaposlenike, njihovo znanje i iskustvo. Upravo su ljudi, smatra Kovačić, jedan od ključnih čimbenika kvalitete usluge i uspješnog razvoja.

“Želimo i dalje ulagati u tim jer su znanje, iskustvo i odnos prema poslu ključni za kvalitetu koju pružamo. Jednako nam je važan odnos prema naručiteljima i partnerima, jer se povjerenje u ovom poslu gradi godinama i potvrđuje svakim novim projektom”, zaključuje Kovačić.

Od tvrtke koja je poslovanje započela u izazovnim pandemijskim uvjetima do poduzeća koje danas preuzima veće i zahtjevnije projekte, Yacht Montage svoj razvoj temelji na postupnom rastu, stručnosti i dugoročnim poslovnim odnosima. U sljedećem razdoblju naglasak ostaje na održivom širenju poslovanja, jačanju tima i očuvanju kvalitete po kojoj žele biti prepoznati na domaćem i inozemnom tržištu.

Zbog uspješnog poslovanja ova tvrtka je na našoj listi 99 najuspješnijih mikro poduzeća u svojoj djelatnosti u Hrvatskoj, prema podacima CompanyWalla.

99 najuspješnijih tvrtki u djelatnosti gradnje civilnih brodova i plutajućih objekata u 2025. godini
PozicijaNaziv tvrtkeUkupni prihodiNeto dobitak
1.BRODOGRADILIŠTE VIKTOR LENAC d. d.99.507.542,274.695.060,91
2.ISKRA brodogradilište 1 d.o.o.29.954.131,223.883.393,06
3.NAVALIS, d.o.o.11.682.418,993.269.352,10
4.GLOBAL OFFSHORE ENGINEERING d.o.o.10.882.207,703.008.430,54
5.K.S.P. SOLUTIONS d.o.o.11.762.147,622.557.635,51
6.BRODOTROGIR CRUISE d.o.o.31.416.846,732.394.526,60
7.PAKLENI OTOCI d.o.o.8.367.139,571.174.462,19
8.ADRIATIC METAL MONT d.o.o.3.722.548,381.050.657,48
9.MKM Yachts d.o.o.25.604.119,32881.576,15
10.AITAC d. o. o.11.263.457,81744.387,83
11.TEHNOMONT – BRODOGRADILIŠTE PULA d. o. o.21.148.681,60695.476,25
12.FRED BOBEK d.o.o.9.200.368,48676.956,70
13.BRODOGRADILIŠTE PUNAT, d. o. o.6.603.494,43641.001,47
14.Shadow nautics d.o.o.4.420.800,00600.235,00
15.VILJAC d.o.o.1.200.196,44565.837,53
16.MORE MARINE d.o.o.878.276,75388.565,32
17.CIJEV NA CIJEV d.o.o.1.250.273,55346.422,95
18.D & D PLOVILA d.o.o.4.669.561,21296.306,29
19.CAELUM 1029. d.o.o.966.508,55288.580,05
20.ICAT d.o.o.853.417,04229.167,62
21.KOMPOZIT-KEMIJA d.o.o.2.408.983,41226.643,95
22.CONWELD d.o.o.1.577.469,33216.841,43
23.KALAFAT MURTER d.o.o.340.898,78216.064,09
24.FUTURA NAVIS d.o.o.509.033,40200.553,07
25.ADRIATIC HARBOUR d.o.o.905.107,20184.323,79
26.CHEBO engineering d.o.o.308.467,37177.986,74
27.YACHT-MONTAGE d.o.o.412.663,14165.779,77
28.BRODOIZOLATER d. o. o.738.537,00160.649,00
29.PRIMA NAVIS d. o. o.1.964.500,45149.744,89
30.BRODOREMONT PUNAT, d. o. o.2.097.922,58149.682,21
31.NAUTICA-SIGMARINE d.o.o.828.641,63147.853,59
32.ANCHOR POINT MARINE d.o.o.409.000,72133.302,11
33.Lion Varmont d.o.o.938.833,78124.181,84
34.KUB INŽENJERING d.o.o.905.115,91104.624,43
35.BRODOGRADILIŠTE FILIPI d.o.o.508.798,15103.005,42
36.NAVARCH d.o.o.291.855,96101.183,08
37.LEVANT NAVIS d. o. o.363.844,26100.095,02
38.JAMES YACHTING SERVICE d.o.o.565.137,4599.266,66
39.RIVUS d. o. o.498.661,6198.209,01
40.VRANJAK d. o. o.1.504.471,2596.688,23
41.HULL TECH d.o.o.372.527,8796.187,16
42.RINA JADRAN d.o.o.306.763,7895.919,58
43.SHIPBUILDING TEAM d. o. o.345.307,7293.629,84
44.FRENCI d.o.o.420.249,6890.957,19
45.MILE d.o.o.256.174,3182.429,63
46.OLIMP NAUTIKA d.o.o.148.717,6075.327,25
47.NAUTIČKI CENTAR MOKOŠICA d.o.o.423.758,1774.348,54
48.BILUS YACHT DESIGN j.d.o.o.188.698,9168.241,75
49.HINON d.o.o.123.669,2367.160,58
50.TE-MARINE d.o.o.612.467,1067.050,47
51.GECKO DESIGN d.o.o.806.533,7566.985,13
52.MALI ŠKVER d.o.o.442.412,0064.787,59
53.LARIMAR BLU d.o.o.99.266,3764.749,78
54.INTER DIESEL d. o. o.609.189,6663.918,81
55.MARINE PIPE SYSTEM d.o.o.442.123,6661.462,24
56.NUIĆ NAUTIKA d.o.o.5.244.361,4561.280,36
57.MWS d.o.o.836.952,8258.779,41
58.ISLAND MARINE SERVICES d.o.o.125.298,1058.145,78
59.BOW DESIGN d.o.o.95.414,3257.293,33
60.BRODOGRADNJA PIČULJAN d. o. o.7.125.145,3254.176,29
61.DOMAGOJ SHIP DESIGN d.o.o.132.420,4353.999,01
62.MAIN FRAME d.o.o.93.985,5251.442,95
63.BRANKO BRODOGRADNJA, d.o.o.268.258,0945.200,89
64.VEZ-MONTAŽA d.o.o.1.435.976,1245.136,20
65.NAUTIČKA MILJA d.o.o.608.206,5743.159,67
66.ADRIA-MAR BRODOGRADNJA d.o.o.1.301.660,8740.715,45
67.MARINA STUDIO d.o.o.148.404,8940.431,05
68.CARATI GRUPPO d.o.o.143.464,8339.195,39
69.MONT R. j.d.o.o.59.268,4938.622,00
70.ĆALETA-GRADNJA, d.o.o.446.395,1235.484,16
71.ADRIATIC 21 d.o.o.573.908,2635.276,96
72.MARLIN NAUTIKA d. o. o.221.024,1935.170,16
73.BIGA GRUPA d.o.o.1.041.272,9434.510,73
74.MATA MARINE d.o.o.189.799,1431.826,34
75.CARBO CAT d.o.o.322.099,2230.513,73
76.NAVIS CONCEPT d. o. o.215.437,5429.505,63
77.PIČULJAN PRO-NAUTIC d. o. o.323.148,2429.334,85
78.VINETA d.o.o.416.578,7429.282,67
79.GIBRALTAR – NAUTIKA d.o.o.56.058,5228.187,57
80.BROD AL, d.o.o.256.737,4627.676,40
81.VODNA LINIJA d.o.o.64.191,1627.506,44
82.ARCUM d. o. o.139.274,2725.010,33
83.KVARNERPLASTIKA d. o. o.1.015.875,8423.989,91
84.OCEAN DESIGN j.d.o.o.44.557,0021.906,25
85.SAJLA COM d.o.o.408.467,6121.561,12
86.EURO BROD TEHNOLOGIJA d.o.o.57.020,0020.365,93
87.AGENA MARIN d.o.o.757.370,2319.889,31
88.BIMES d.o.o.380.093,0819.157,15
89.JK – BAZENI d.o.o.569.804,2018.262,32
90.Aquamax GRUPA d.o.o.217.023,1917.322,73
91.INTERADRIA SC d.o.o.1.142.556,8716.857,50
92.SPLINE DESIGN d.o.o.47.814,0016.787,52
93.ELBERG NOVA d.o.o.1.155.191,3316.466,25
94.DA. MAR. d. o. o.322.473,8715.942,79
95.OKUS SOLI d.o.o.64.079,4914.254,44
96.Neptune Engineering Croatia d.o.o.220.766,0013.791,35
97.MARINE DECKING SERVICES d.o.o.93.103,7412.703,11
98.R&R MONTAŽA d.o.o.92.747,0011.059,81
99.LAVSA d. o. o.1.488.008,779.896,76
izvor: CompanyWall, *svi podaci su za 2025. godinu, u eurima

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Popularno

Novi broj magazina „Financije.hr” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentari

Želite u Googleu vidjeti više aktualnih vijesti s portala financije.hr?

Dodajte financije.hr među svoje omiljene izvore u Googleu. Tako ćete naše aktualne vijesti češće viđati u Google pretrazi i Google Discoveru.

Brže nas pronađite u pretrazi
Više naših vijesti u Google Discoveru
Budite u tijeku s najnovijim informacijama