Vlada je na telefonskoj sjednici u ponedjeljak donijela dvije uredbe kojima, kako su naveli u priopćenju, nastavljaju štititi građane od prekomjernog rasta cijena energenata.
Zahvaljujući tome, od 3. do 15. lipnja bit će jeftinije sve vrste goriva.
Nove cijene tako će iznositi 1,61 euro po litri za benzinsko gorivo, odnosno 0,03 eura manje, dok će isto toliko koštati i dizel, koji će pojeftiniti za pet centi.
Litra plavog dizela koštat će 1,09 eura, odnosno šest centi manje.
Cijena UNP-a za spremnike bit će manja za devet centi i iznositi 1,5 eura po kilogramu, a UNP-a za boce 1,93 eura po kilogramu, također devet centi manje.
Pročitajte još:
Vlada je istovremeno objavila i kolike bi bile cijene goriva bez njihove intervencije.
Benzin bi koštao 1,78 eura po litri, dizel 1,82, a plavi dizel 1,16 eura. UNP za spremnike po kilogramu stajao bi 1,5 eura, a za boce 2,21 eura.














6 Odgovora
Hvala bogu barem nešto
Ma opet ce oni poskupit
Plankovic je nas spasitelj i nas ponos!
Odlično.
Koje snizenje? 0.000003 posto ha ha
Ma super