Prilagodite postavke pristanka

Koristimo kolačiće kako bismo vam pomogli u učinkovitoj navigaciji i izvršavanju određenih funkcija. U nastavku ćete pronaći detaljne informacije o svim kolačićima pod svakom kategorijom pristanka.

Kolačići koji su kategorizirani kao "Potrebni" pohranjuju se u vašem pregledniku jer su neophodni za omogućavanje osnovnih funkcija stranice.... 

Uvek Aktivan

Neophodni su kolačići kako bi se omogućile osnovne značajke ove stranice, kao što je pružanje sigurne prijave ili prilagođavanje vaših postavki pristanka. Ovi kolačići ne pohranjuju nikakve osobne podatke.

Funkcionalni kolačići pomažu u obavljanju određenih funkcija poput dijeljenja sadržaja web stranice na platformama društvenih medija, prikupljanja povratnih informacija i drugih značajki trećih strana.

Analitički kolačići koriste se za razumijevanje načina na koji posjetitelji stupaju u interakciju s web stranicom. Ovi kolačići pomažu u pružanju informacija o metrikama kao što su broj posjetitelja, stopa napuštanja stranice, izvor prometa itd.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa učinkovitosti web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posjetitelje.

Oglašavački kolačići koriste se za pružanje prilagođenih oglasa posjetiteljima na temelju stranica koje ste prethodno posjetili i za analizu učinkovitosti oglasnih kampanja.

MEHANIČARSKO-SERVISNA RADIONA"UNISERVIS" OSOR-67859423755

Francuski vinari očekuju slabiju godinu

Pixabay.com
Vinograd, Champagne, Francuska Foto: Pixabay.com

Proizvodnja vina u Francuskoj smanjit će se ove godine za dva posto, procijenilo je ministarstvo poljoprivrede Francuske, uz neujednačene rezultate po vinogradarskim regijama, s obzirom na gljivičnu bolest, ali i netipične vremenske prilike.

Francuska bi ove godine trebala proizvesti gotovo 45 milijuna hektolitara vina, prenosi Hina, u okviru preliminarno procijenjenog raspona od 44 do 47 milijuna hektolitara, što bi bilo nešto iznad prosjeka zadnjih pet berbi, objavilo je resorno ministarstvo.

„Međutim, situacija se razlikuje od vinograda do vinograda. Na potencijal berbe utječe pojava plijesni u Bordeauxu i na jugozapadu, te suša u Languedocu i Roussillionu”, ističu u ministarstvu. U drugim regijama situacija je povoljnija, unatoč bolesti koja napada vinograde, odnosno sivoj plijesni.

Ministarstvo predviđa i pad proizvodnje vina u Bordeauxu za devet posto u odnosu na 2022. godinu i za 17 posto u odnosu na prosjek u zadnjih pet berbi. Na jugozapadu trebala bi se smanjiti za šest odnosno 18 posto.

U Champagneu su pak povoljne vremenske prilike pomogle zdravim grozdovima da dostignu rekordnu težinu, uz proizvodni potencijal 24 posto iznad prosjeka.

Visoke temperature u proteklim tjednima omogućile su raniju berbu grožđa u većini proizvodnih regija, napominju u ministarstvu.

MASA D.O.O.	90440925110

5 Odgovora

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

WEB IDEAS, obrt za informatičke usluge, vl. Zvonimir Štrucelj	46951734595

Popularno

Novi broj magazina „Financije.hr” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…
CompanyWall - Vaš financijski asistent

Komentari

POLIGLOT, obrt za usluge prevođenja, vl. Anita Rogošić	96056667033