Prilagodite postavke pristanka

Koristimo kolačiće kako bismo vam pomogli u učinkovitoj navigaciji i izvršavanju određenih funkcija. U nastavku ćete pronaći detaljne informacije o svim kolačićima pod svakom kategorijom pristanka.

Kolačići koji su kategorizirani kao "Potrebni" pohranjuju se u vašem pregledniku jer su neophodni za omogućavanje osnovnih funkcija stranice.... 

Uvek Aktivan

Neophodni su kolačići kako bi se omogućile osnovne značajke ove stranice, kao što je pružanje sigurne prijave ili prilagođavanje vaših postavki pristanka. Ovi kolačići ne pohranjuju nikakve osobne podatke.

Funkcionalni kolačići pomažu u obavljanju određenih funkcija poput dijeljenja sadržaja web stranice na platformama društvenih medija, prikupljanja povratnih informacija i drugih značajki trećih strana.

Analitički kolačići koriste se za razumijevanje načina na koji posjetitelji stupaju u interakciju s web stranicom. Ovi kolačići pomažu u pružanju informacija o metrikama kao što su broj posjetitelja, stopa napuštanja stranice, izvor prometa itd.

Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa učinkovitosti web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva za posjetitelje.

Oglašavački kolačići koriste se za pružanje prilagođenih oglasa posjetiteljima na temelju stranica koje ste prethodno posjetili i za analizu učinkovitosti oglasnih kampanja.

U poreznim oazama “nestane” pola bilijuna dolara godišnje

Pixabay.com
Porez, Foto: Pixabay.com/Ilsutracija

Porezne oaze “progutaju” gotovo pola bilijuna dolara godišnje, a odgovornost za gubitak gotovo polovine iznosa snose zemlje čije su vlade protiv inicijative UN-a o izmjenama svjetskog sustava oporezivanja, pokazalo je godišnje istraživanje udruge Tax Justice Network.

Proračuni zemalja širom svijeta gube 492 milijarde dolara prihoda godišnje zato što multinacionalne korporacije i bogati pojedinci koriste porezne oaze kako bi zaobišli porezne obaveze, izračunali su u udruzi.

U prošlogodišnjem izvješću, podsjeća Hina, iznos je procijenjen na 480 milijardi dolara.

Za dvije trećine izgubljenog iznosa, odnosno 347,6 milijardi dolara, odgovorne su multinacionalne kompanije, a za preostalu trećinu ili 144,8 milijardi dolara bogati pojedinci.

Gubitak gotovo polovine iznosa može se pripisati skupini od osam zemalja koje se protive incijativi UN-a o međunarodnoj poreznoj suradnji, utvrdila je udruga u izvješću objavljenom 19. studenog.

Nekoliko dana kasnije Opća skupština UN-a usvojila je deklaraciju o suradnji na oporezivanju s velikom većinom glasova, ukupno 125, a protivnicama inicijative, Australiji, Kanadi, Izraelu, Japanu, Novom Zelandu, Južnoj Koreji, Velikoj Britaniji i SAD-u pridružila se i Argentina.

Ukupno 46 zemalja bilo je suzdržano, uključujući i sve članice Europske unije.

“Zaprepašćuje” neodlučnost zemalja, posebno članica EU, koje su na glasanju bile suzdržane budući da je regija u cjelini najveći gubitnik, s procijenjenim izgubljenim iznosom od 176 milijardi dolara, naglašava izvršni direktor udruge Alex Cobham.

Jedan odgovor

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Popularno

Novi broj magazina „Financije.hr” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentari