Google je pristao platiti gotovo 1,4 milijarde dolara saveznoj državi Teksas kako bi riješio optužbe da je prekršio prava na privatnost podataka stanovnika te države, objavio je državni odvjetnik Ken Paxton.
Tehnološku kompaniju teretilo se za ilegalno praćenje i prikupljanje privatnih korisničkih podataka.
Glavni državni odvjetnik pojasnio je da nagodba, koja uključuje optužbe u dvije odvojene tužbe protiv tražilice i aplikacija, nadmašuje sve prethodne nagodbe drugih država s Googleom za slična kršenja privatnosti podataka.
Iz Googlea su otkrili da nagodba rješava tužbe koje obuhvaćaju rad u incognito načinu, povijest lokacija i optužbe povezane s biometrijom. Tvrtka pritom nije priznala nikakvo kršenje zakona.
“Ovim se rješava niz starih tužbi, od kojih su mnoge već riješene drugdje, a tiču se pravila o proizvodima koja smo odavno promijenili”, stoji u izjavi Joséa Castañede, glasnogovornika Googlea.
Paxton je dvaput tužio Google 2022. godine, tvrdeći da su prikupljali podatke o geometriji lica i otiscima glasa stanovnika Teksasa bez odgovarajuće privole.
Pročitajte još:
Također je tvrdio da je Google pratio lokaciju korisnika čak i kada su mislili da su tu opciju isključili te da je obmanuo korisnike u vezi s Incognito načinom rada, koji bi trebao omogućiti privatno pregledavanje.
Nagodba ne zahtijeva promjene na proizvodima, prema riječima glasnogovornika Googlea.
Jedan odgovor
Što njima znači 1,4 mil…