Deutsche Telekom izvijestio je o skromnom rastu prihoda u trećem tromjesečju, blago podigavši procjenu godišnje dobiti zahvaljujući “pozitivnom trendu u poslovanju” u SAD-u i na drugim tržištima.
Neto prihod iznosio je u razdoblju od srpnja do rujna 28,50 milijardi eura i bio je veći za 3,4 posto nego u istom prošlogodišnjem razdoblju.
Stopa rasta neznatno je niža nego u proljetnom tromjesečju kada je uvećan za 4,3 posto, odražavajući bolje rezultate u SAD-u i znatno smanjenu kapitalnu potrošnju.
U Europi i u SAD-u neto prihod porastao je u trećem tromjesečju gotovo četiri posto u odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje, slabije nego u proljetnim mjesecima. Iznos je pak i u Europi i u SAD-u bio gotovo isti kao i u razdoblju od travnja do lipnja, zadržavši se blizu 18,3 milijarde odnosno 3,1 milijardu eura.
Prilagođena dobit prije poreza, kamata, deprecijacije i amortizacije, bez najamnina (EBITDA AL), iznosila je u razdoblju od srpnja do rujna 11,1 milijardu eura i bila je veća za 5,8 posto nego lani.
Kompanija je ljetno tromjesečje zaključila s neto dobiti od 2,96 milijardi eura, većom za 53,7 posto nego u istom prošlogodišnjem razdoblju, prenosi Hina. Kada se isključe jednokratne stavke uvećana je za tri posto, na 2,34 milijarde eura.
Razlika odražava “neto pozitivan” utjecaj vrijednosti “nekoliko financijskih ulaganja”, navela je uprava.
Kada se isključe troškovi mobilnog spektra, kapitalna potrošnja uvećana je u trećem tromjesečju za 11,4 posto, na 3,6 milijardi eura. Slobodni novčani tok nakon najma poskočio je za 32 posto, na 4,7 milijardi eura, kada se isključe isplata dividendi i troškovi spektra.
Pročitajte još:
Inozemne podružnice osigurale su i u trećem tromjesečju nešto više od tri četvrtine neto prihoda, kao i u prethodna tri mjeseca.
Uprava je neznatno podigla procjenu prilagođene EBITDA AL u cijeloj 2024. godini, sa 42,9 na otprilike 43,0 milijarde eura, istaknuvši “pozitivan trend u poslovanju i u T-Mobile US-u i izvan SAD-a”.
3 Odgovora
Svaka cast na uspjehu
Jako lijepo!
Skromnost je vrlina.