Vodeći svjetski proizvođač vozila nove energije (NEV), kineski BYD, službeno je stigao na hrvatsko tržište.
BYD je, navodi se u priopćenju, izgradio snažnu globalnu prisutnost i posluje u više od 80 zemalja na šest kontinenata. Prošle je godine zabilježio prihode od gotovo 100 milijardi eura, a za 2025. je postavljen ambiciozni plan prodaje 5,5 milijuna vozila diljem svijeta.
Otvaranje kompanije u Hrvatskoj važan je korak u širenju BYD-a diljem Europe, što značajno obogaćuje ponudu održivih vozila u regiji.
Hrvatskim kupcima u početku su dostupna četiri modela: tri potpuno električna BYD Seal, BYD Seal U i BYD Sealion 7 te plug-in hibridni model BYD Seal U DM-i i to putem distributera Auto Hrvatska i Harmony New Energy Auto Service Zagreb.
Osnovan 1994. godine, BYD je jedini proizvođač vozila nove energije koji je razvio vlastite pogonske sustave, baterije, poluvodiče za automobile te motore i sustave za upravljanje motorima.

U studenom prošle godine, BYD je postao prvi proizvođač automobila na svijetu koji je dosegnuo proizvodni prag od 10 milijuna vozila nove energije. Kao tehnološka kompanija, BYD na istraživanju i razvoju zapošljava više od 120.000 inženjera i tehničara te svakog radnog dana podnosi više od 45 zahtjeva za nove patente.
Kompanija ima više od milijun zaposlenih u različitim zemljama.
Pročitajte još:
“U BYD-u, naša misija je učiniti održive tehnologije dostupnima što većem broju kupaca. Svako novo tržište u Europi stoga nam je iznimno važno, a uspostavljanje prisutnosti na hrvatskom tržištu predstavlja još jednu prekretnicu u našem širenju. Razvoj tržišta električnih vozila, kao i plug-in hibrida, u Hrvatskoj pokazuje pozitivan trend i ponosni smo što možemo ponuditi vrhunsku tehnologiju i inovativna rješenja kroz našu naprednu liniju vozila”, izjavila je Stella Li, izvršna potpredsjednica kompanije.
4 Odgovora
Eh još da im je cijena kao u Kini
Nisam sigurna za kvalitetu
Čula sam za ovu marku a i navodno da se pokazao kao stvarno kvalitetan automobil, stvarno odlično, bravo kinezi
Ne znam više, puno je tih novih kineskih proizvoda u zadnjih 10 godina